Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Zamieszanie wokół Piotra Żyły. Adam Małysz ujawnił, co się dzieje
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 07.05.2024 11:25

Zamieszanie wokół Piotra Żyły. Adam Małysz ujawnił, co się dzieje

Adam Małysz i Piotr Żyą
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk, Jens Schlueter

Już od jakiegoś czasu dalsza kariera Piotra Żyły w skokach narciarskich stała pod znakiem zapytania. 37-latek kilkukrotnie dawał sygnały, że odczuwa zmęczenie i nie ma motywacji do skakania, a w międzyczasie pojawiły się plotki o jego udziale w freak-fightach. Zamieszanie wokół Żyły postanowił skomentować Adam Małysz, który przedstawił swoje spojrzenie na całą sprawę.

Walka z udziałem Piotra Żyły

Kilka miesięcy temu Piotr Żyła otrzymał propozycje stoczenia walki ze Sławomirem Peszko - byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej. Współwłaściciel federacji Clout MMA zgłaszał swoją gotowość do pojedynku i rzucił wyzwanie Żyle. Skoczek miał skłaniać się ku przyjęciu propozycji, a walkę zaplanowano wstępnie na czerwiec tego roku.

Jak się okazuje, starcie z udziałem Żyły i Peszki najprawdopodobniej się nie odbędzie, ku radości Adama Małysza. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego powiedział w rozmowie z Polsatem Sport, że Żyła miał zgodę ze strony federacji, jednak musiały być spełnione odpowiednie warunki.

Słyszałem, że do tej walki nie dojdzie. Zgoda nasza i trenerów była pod warunkiem, że to walki dojdzie w kwietniu, a najpóźniej w maju. Najnowsze słuchy dotyczyły czerwca. Wiem to jednak nie od Piotrka, tylko z różnych wywiadów, które były w mediach. Wiem też, że prawdopodobnie się nie dogadali - przekazał Małysz

Tak wyglądają dzieci Piotra Żyły. Córka idzie w ślady taty

Opinia Adama Małysza

Upadek pomysłu, dotyczącego walki z udziałem Żyły nie zasmucił Adama Małysza. Prezes PZN przekazał, że jest to dobra informacja dla polskiej drużyny, która obawiała się o ryzyko kontuzji u 37-letniego skoczka.

Nie ukrywam, że dla nas jest to akurat dobra informacja. Bo jasne, zawsze są takie obawy, że coś złego się może wydarzyć podczas takiej walki, a my na pewno potrzebujemy Piotrka i to w pełni sprawnego - mówił 

“Orzeł z Wisły” podkreślił, że ma nadzieje na kontynuowanie kariery przez Piotra Żyłę co najmniej do zimowych igrzysk olimpijskich w 2026. W kontekście występu “Wiewióra” w sportach walki, Małysz stwierdził, że miał obawy co do całej sytuacji, jednak zaznaczył, że skoczek otrzymał wolną rękę i nie miał ograniczeń ze strony PZN.

Zawsze jest obawa przed kontuzją podczas takiej walki. Dyskutowaliśmy na ten temat i doszliśmy do wniosku, że nie możemy zawodnikowi definitywnie zabronić, powiedzieć, że on tego nie może robić, skoro jest w stanie zarobić na jednej walce więcej, niż zarobi w skokach przez ładnych parę lat - podsumował

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła z partnerką w weselnych nastrojach. Internauci zachwyceni

Przygotowania do kolejnego sezonu

Piotr Żyła wraz z kolegami z zespołu rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu Pucharu Świata. Zanim skoczkowie przystąpią do prestiżowej rywalizacji, czeka ich udział w cyklu Letniego Grand Prix. Początek 31. edycji tych zmagań jest zaplanowany na połowę sierpnia.

Thomas Thurnbichler zapowiadał, że skoczkowie będą przygotowywać się do zawodów poprzez specjalny plan treningowy. Trener reprezentacji Polski przekazał w rozmowie z Eurosportem, że doświadczeni zawodnicy (Stoch, Kubacki i Żyła) będą trenować w nieco inny sposób, niż pozostała część grupy.

Każdy z nich jest uwzględniony w moich pomysłach. Na niektórych obozach czy treningach będziemy razem, a inne będą organizowane tylko na ich potrzeby. Do tego zachowamy oczywiście szkolenie w grupach bazowych w Beskidach i Zakopanem - mówił Austriak