Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Paweł Tyburski wraca do FAME MMA? Niespodziewane słowa rzecznika
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 26.05.2024 09:33

Paweł Tyburski wraca do FAME MMA? Niespodziewane słowa rzecznika

Paweł Tyburski
Fot. Instagram/@pablotybori

Przed galą FAME MMA 21 Paweł Tyburski brutalnie zaatakował na konferencji Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Federacja zapowiedziała wyciągnięcie wobec zawodnika surowych konsekwencji, a sam sprawca zajścia oznajmił, że już więcej dla niej nie zawalczy. Inne światło na tę sprawę rzucił niedawno rzecznik FAME, Michał Jurczyga.

Brutalny atak Tyburskiego na "Don Kasjo". Został wyrzucony z karty walk FAME MMA 21

Paweł Tyburski na konferencji przed FAME MMA 21 został sprowokowany przez Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. W efekcie tych niecenzuralnych wyzwisk, “Tybori” postanowił z całej siły wejść w swojego oponenta i potraktować go kopnięciem w głowę. “Don Kasjo” zalał się krwią, a Tyburski został wyrzucony z konferencji

Na tym jednak nie zakończyły się konsekwencje dla atakującego. Pawła Tyburskiego wykluczono z karty walk na ostatniej gali FAME, a zamiast niego, z Michałem Pasternakiem zawalczył Alan Kwieciński. Ponadto Michał “Boxdel” Baron, włodarz federacji zapowiedział kroki w stronę wydalenia Tyburskiego z organizacji.

Na obecną chwilę ja na pewno będę wnosił o to, żeby wyrzucić Pawła. Uważam, że ktoś musiał coś takiego powiedzieć i padło na mnie. Federacja musi przede wszystkim wyciągnąć wnioski, co tego typu zachowania mogą powodować w przyszłości - powiedział “Boxdel” w rozmowie z kanałem “KOLOSEUM”

Niebywałe sceny na meczu Lecha Poznań. Kibice dali popis, w przeciwieństwie do piłkarzy Tomasz Adamek dorobił się fortuny. Wydało się, ile zarabia, kwota robi wrażenie

Rzecznik FAME o możliwym powrocie Tyburskiego do federacji

Od tego incydentu minęło już trochę czasu. Emocje zdążyły opaść, zatem podjęto nawet temat powrotu Pawła Tyburskiego do FAME MMA. W ten sposób wypowiedział się rzecznik federacji, Michał Jurczyga.

U Pawła i u części osób w federacji emocje były na wysokim poziomie. Kontrakt pomiędzy federacją a zawodnikiem to jest poważna umowa biznesowa, której nie zrywa się na instastories lub na konferencji. Należy to załatwić w inny sposób. Mam nadzieję, że jak emocje opadną, to dojdziemy do porozumienia i będziemy mogli współpracować w przyszłości. To oczywiście nie jest żadna deklaracja - tłumaczy Jurczyga w rozmowie z kanałem YouTube “MMA Bądź na bieżąco”

ZOBACZ: Zenek Martyniuk rozgrzał kibiców przed historycznym meczem. Nagrania hitem sieci

Gala FAME MMA 22 oficjalnie zapowiedziana

Podczas ostatniej gali FAME MMA 21 zapowiedziano datę kolejnego takiego eventu. Odbędzie się on 31 sierpnia, a potwierdzoną już walką wieczoru będzie starcie Amadeusza “Ferrariego” Roślika z byłym mistrzem świata w boksie, Krzysztofem “Diablo” Włodarczykiem. Całkiem możliwe, że w klatce zobaczymy również Tomasza Adamka, który w swoim debiucie we freak fightach pokonał Patryka “Bandurę” Bandurskiego. “Góral” ma zapisane w kontrakcie dwie walki, zatem można liczyć na co najmniej jeszcze jeden jego występ w oktagonie.