Sport.Goniec.pl > Fame Mma

Fame Mma

Fame MMA – co to jest? Podstawowe informacje

Fame MMA to jedna z największych w Polsce federacji mieszanych sztuk walki, a zarazem największa spośród organizacji, których główną domeną jest organizacja walk typu freak fight. W oktagonie Fame MMA krzyżują rękawice celebryci z najrozmaitszych dziedzin życia społecznego, kulturalnego, muzycznego czy rozrywkowego – w dużej mierze są to osoby prowadzące działalność w internecie, w ramach takich serwisów jak YouTube, Twitch czy Instagram.

Warto podkreślić, że Fame MMA jest pierwszą federacją w Polsce, która zaczęła organizować gale freak-fightowe. Pierwsze wydarzenie tego rodzaju miało miejsce 30 czerwca 2018 roku, podczas gdy w main evencie gali jeden z włodarzy Fame – Michał „Boxdel” Baron zmierzył się z patostreamerem Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. W ramach walk organizowanych przez federację widzowie mogą oglądać szereg nietypowych zestawień i niecodziennych stypulacji, które nie mają miejsca w federacjach stricte sportowych (jak na przykład KSW).

Za znaczną część emocji i atmosfery związanej z wydarzeniem odpowiadają konferencje prasowe, emitowane na żywo na kanale YouTube federacji. Zawodnicy zwykle w bardzo ostry sposób przedstawiają swoje racje, niekiedy wdając się ze sobą w bójki. Ponadto, Fame MMA prowadzi szereg programów specjalnych, dzięki którym widzowie mogą zapoznać się z historią realnych konfliktów pomiędzy zawodnikami.

Fame MMA to spółka akcyjna, którą w posiadaniu ma czwórka wspólników. Po 30% akcji należy do Rafała Pasternaka (prezesa spółki) i Krzysztofa Rozpary, zaś po 20% posiadają medialni włodarze Fame, czyli Wojciech Gola (prezes rady nadzorczej) i Michał „Boxdel” Baron.

Kto walczy w Fame MMA?

Fame MMA wypromowało – a w niektórych przypadkach można by i powiedzieć, że „stworzyło” – największe gwiazdy polskiej sceny freak-fightowej. Aktualnie zdecydowanie największym gwiazdorem federacji jest Amadeusz „Ferrari” Roślik, który niekoniecznie słynie ze zwycięstw w oktagonie, ale przede wszystkim z płomiennych przemówień przy mikrofonie i wyjątkowej charyzmy.

Innym z zawodników ważnych dla polskiej sceny freak-fightów jest Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Występuje on w federacji Fame wyłącznie gościnnie, pełniąc aktualnie funkcję włodarza medialnego konkurencyjnej (choć zaprzyjaźnionej) federacji Prime MMA.

Zdecydowanie najbardziej utytułowanym zawodnikiem federacji Fame jest Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka, który aktualnie jest mistrzem w dwóch kategoriach wagowych – średniej i półśredniej.

Fame MMA – kiedy oglądać i gdzie?

Gale Fame MMA dotychczas można było oglądać wyłącznie na platformie organizatora w systemie PPV – koszt dostępu do gali wynosił ok. 45 złotych, w zależności od preferowanej jakości transmisji. Niemniej, przy okazji ostatniej z gal federacja ogłosiła swoją współpracę z Canal+ i to właśnie tam bazowo miało odbyć się całe wydarzenie – niestety, nie obyło się bez problemów technicznych, skutkiem czego zarząd Fame może zadecydować o powrocie do swoich tradycyjnych transmisji.

Pokaż więcej

Paweł Tyburski
26.05.2024 09:33 Paweł Tyburski wraca do FAME MMA? Niespodziewane słowa rzecznika

Przed galą FAME MMA 21 Paweł Tyburski brutalnie zaatakował na konferencji Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Federacja zapowiedziała wyciągnięcie wobec zawodnika surowych konsekwencji, a sam sprawca zajścia oznajmił, że już więcej dla niej nie zawalczy. Inne światło na tę sprawę rzucił niedawno rzecznik FAME, Michał Jurczyga.

Albert Sosnowski i Tomasz Adamek
23.05.2024 13:53 Adamek znalazł się na celowniku Alberta Sosnowskiego. Ważne słowa

Tomasz Adamek “podpadł” kilku zawodnikom ze świata sportów walki, którzy krytycznie ocenili incydent z jego udziałem sprzed kilku dni. Do grona krytyków “Górala” dołączył Albert Sosnowski, który dosadnie skomentował zachowanie 47-letniego pięściarza. Sosnowski zadeklarował, że jest również gotowy do walki z Adamkiem w niedalekiej przyszłości.

Tomasz Oświeciński
21.05.2024 21:21 Tomasz Oświeciński powiedział prawdę o swoich problemach zdrowotnych. Mogło się źle skończyć

Tomasz Oświeciński zaliczył udany powrót do klatki, pokonując Adriana Ciosa na gali FAME MMA 21. Kilka dni po jej zakończeniu postanowił podzielić się kilkoma faktami na temat swoich problemów zdrowotnych. Mogło to się zakończyć dla niego bardzo źle.

Tomasz Adamek
21.05.2024 17:23 Tomasz Adamek wyrzucony z samolotu do USA. Straż Graniczna zdradziła całą prawdę

Tomasz Adamek został wyrzucony z pokładu samolotu startującego do USA po gali FAME MMA 21. Bokser miał nie reagować na prośby obsługi maszyny, po czym wezwano go do jej opuszczenia. Kapitan Straży Granicznej Dagmara Bielec, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej przekazała szczegóły sytuacji w rozmowie ze sport.pl.

Tomasz Adamek
21.05.2024 12:11 Najnowsze informacje w sprawie "afery samolotowej" Tomasza Adamka. "Góral" przedstawił kolejne fakty

Do mediów dotarły nowe informacje w sprawie “afery samolotowej” z udziałem Tomasza Adamka. “Góral” został wyproszony z pokładu samolotu, który miał przetransportować go do Stanów Zjednoczonych, z powodu interwencji jednej ze stewardess. Zainteresowany przedstawił kolejne fakty w tej sprawie, które nieco zmieniają jego podejście do incydentu.

Marcin Najman i Tomasz Adamek
20.05.2024 20:26 Najman pogroził palcem Adamkowi. "Polska to kraj dla eleganckich ludzi"

Tomasz Adamek został wyrzucony z samolotu linii lotniczej LOT dzień po zakończeniu gali FAME MMA 21. Do sprawy odniósł się Marcin Najman, który zwrócił uwagę na wypowiedź “Górala” w jednym z wywiadów. Zrobił to w swoim stylu, grożąc mu palcem.

Tomasz Adamek i Mateusz Borek
20.05.2024 19:38 Tomasz Adamek wyrzucony z pokładu samolotu. Mateusz Borek przerwał milczenie

Menedżer Tomasza Adamka, Mateusz Borek zabrał głos ws. afery, która wybuchła tuż po zakończeniu gali FAME MMA 21. Pięściarz został wyrzucony z samolotu linii lotniczych LOT, którym miał wrócić do Stanów Zjednoczonych. Dziennikarz nie owijał w bawełnę i przedstawił swój punkt widzenia.

Tomasz Adamek
20.05.2024 14:02 Rywal Adamka pokazał się po walce. Nie pozostawił żadnych złudzeń

Tomasz Adamek wystąpił w walce wieczoru gali FAME MMA 21, gdzie zmierzył się z Patrykiem “Bandurą” Bandurskim. “Góral” nie pozostawił żadnych wątpliwości i pokonał swojego przeciwnika, wyraźnie dominując i udowadniając swoją wyższość. Bandurski docenił klasę Adamka w swoich mediach społecznościowych, gdzie w dosadnych słowach przekazał, jak z jego perspektywy wyglądała walka.

Tomasz Adamek
19.05.2024 22:11 Tomasz Adamek wyprowadzony z samolotu po FAME MMA 21. Nie może wrócić do domu

Tomasz Adamek rozbił swojego przeciwnika, Patryka “Bandurę” Bandurskiego w main evencie gali FAME MMA 21. Dzień po wydarzeniu “Góral” chciał wrócić do swojego domu w Stanach Zjednoczonych. Siedział nawet w samolocie, kiedy stewardesa oznajmiła mu, że nie może lecieć.

Amadeusz "Ferrari" Roślik
19.05.2024 20:44 Znamy datę FAME MMA 22. Ferrari zawalczy z mistrzem świata

W trakcie gali FAME MMA 21 doszło do niecodziennej sytuacji. W wyniku niedyspozycji “Kaczora BRS” do walki z “Hejterem” musiał wyjść Amadeusz “Ferrari” Roślik. Po pojedynku “Amadi” wezwał do oktagonu mistrza świata w boksie i tym samym ujawniono main event następnej gali FAME MMA. Poznaliśmy także jej datę.

Tomasz Adamek
19.05.2024 19:45 Tomasz Adamek zabrał głos po walce na FAME MMA. Chodzi o jego karierę

Za nami gala FAME MMA 21, a także starcie wieczoru między Tomaszem Adamkiem a Patrykiem “Bandurą” Bandurskim. Faworytem był “Góral”, któremu udało się wygrać na punkty ze swoim przeciwnikiem. Po walce mistrz świata zwrócił się do publiczności i ogłosił ważne informacje, dotyczące swojej dalszej kariery

Ewa Piątkowska
18.05.2024 22:10 Ewa Piątkowska "nie czuje się kobietą". Nagle wyzwała dwie rywalki

Gala FAME MMA 21 rozpoczęła się od starcia kobiet. Naprzeciw siebie stanęły debiutantka Klaudia Syguła oraz mistrzyni świata WBC Ewa Piątkowska. Utytułowana pięściarka przegrała przez poddanie narożnika, a w rozmowie z Maciejem Turskim wyznała, że “nie czuje się kobietą”. Po tych słowach wskazała dwie następne rywalki do walki.

Milanovic i Oświeciński
18.05.2024 20:19 Tomasz Oświeciński pozwał ochroniarza FAME. Niewiarygodny powód

Przed galą FAME MMA 21 zawodnicy nie mogli spokojnie przygotowywać się do występu. Przekonał się o tym m. in. aktor Tomasz Oświeciński, który stoczy walkę z Adrianem Ciosem. “Strachu” zdecydował się pozwać jednego z ochroniarzy FAME, Nikolę Milanovicia.

Tomasz Adamek
17.05.2024 08:10 Media Day przed galą FAME MMA 21. Znamy pełną kartę walk

Gala FAME MMA 21 odbędzie się już w najbliższą sobotę, lecz zanim to nastąpi, zawodnicy wezmą udział w tradycyjnym spotkaniu z mediami. Największe gwiazdy internetu zaprezentują się podczas treningowego pokazu, procesu ważenia i staną ze sobą twarzą w twarz, a wszystko w obliczu głośno zapowiadanego wydarzenia ze świata freak fightów. Poznaliśmy również pełną kartę walk, która musiała zostać zmodyfikowana po incydencie sprzed kilku dni.

Tomasz Adamek
16.05.2024 12:33 Tomasz Adamek nie miał wątpliwości. Wysłał ostrzeżenie przed galą FAME MMA 21

Zbliża się wielka gala FAME MMA 21, na której główną atrakcją będzie pojedynek z udziałem Tomasza Adamka. “Góral” stanie do walki z Patrykiem “Bandurą” Bandurskim i będzie to jego debiut w freak fightach. Adamek przekazał fanom swoje spostrzeżenia na temat pojedynku i zapowiedział, że jego rywala czeka bardzo trudne zadanie.

Tomasz Adamek
15.05.2024 19:15 Tomasz Adamek przerwał milczenie po awanturze przed FAME 21. "Można było zrobić walkę podczas konferencji"

Gala FAME MMA 21 zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek podczas konferencji z udziałem zawodników miał miejsce poważny incydent z udziałem Pawła Tyburskiego i Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Postanowił się do tego odnieść jeden z bohaterów main eventu, Tomasz Adamek.

Tomasz Adamek
15.05.2024 09:14 Tomasz Adamek w ogniu krytyki. Ekspert nie miał wątpliwości

Tomasz Adamek wystąpi w walce wieczoru w nadchodzącej gali FAME MMA 21, która od kilku dni jest na ustach wszystkich mediów w Polsce. Promocja wydarzenia nie potoczyła się po myśli organizatorów, którzy musieli podjąć zdecydowane kroki w związku ze skandalem na konferencji prasowej. Adamek był obecny w trakcie całego zamieszania i pojawiły się głosy, że doświadczony bokser nie powinien być częścią środowiska freak fightów.

Andrzej Gołota i Tomasz Adamek
14.05.2024 22:14 Andrzej Gołota w MMA? Zdecydowana odpowiedź legendy boksu

Andrzej Gołota to niekwestionowana legenda polskiego pięściarstwa. Mimo że od dawna jest na sportowej emeryturze, co jakiś czas pojawia się na wydarzeniach związanych ze sportami walki. Ostatnio nie zabrakło także nawiązania do freak fightów, a o potencjalny występ w MMA Gołota został zapytany przez dziennikarza Sport.pl.

Paweł Tyburski i "Don Kasjo"
14.05.2024 17:48 Ostre słowa po skandalu w FAME MMA. Zawodniczka mówi wprost: "Siedlisko patologii"

Nie milkną echa skandalu, do którego doszło podczas konferencji poprzedzającej galę FAME MMA 21. Paweł Tyburski zaatakował Kajusza “Don Kasjo” Życińskiego, w wyniku czego rozciął mu głowę. Władze federacji już zareagowały na to wydarzenie, ale nie uchroniło ich to przed jednoznaczną weryfikacją opinii publicznej. Również zawodnicy MMA są oburzeni, a wpis Wiktorii Czyżewskiej jest tego najlepszym dowodem.

Awantura podczas konferencji FAME MMA
14.05.2024 15:33 Władze FAME MMA reagują na wielki skandal. Jest oficjalna kara

Paweł Tyburski brutalnie zaatakował Kasjusza Życińskiego podczas konferencji prasowej przed galą FAME MMA 21. Po jednym z uderzeń głowa byłego boksera została rozcięta i pociekła z niej krew. Agresor poniesie konsekwencje swojego zachowania, ale z jego winy pod znakiem zapytania stanął również występ “Don Kasjo”. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

FAME MMA
14.05.2024 10:21 Potężna awantura przed galą FAME MMA. Polała się krew, federacja natychmiast zareagowała

Te sceny przejdą do historii polskich freak-fightów. W trakcie konferencji przed galą FAME MMA 21 doszło do skandalu z udziałem Pawła Tyburskiego, który w brutalny sposób zaatakował Kasjusza Życińskiego. Tyburski został wyprowadzony z obiektu i niewykluczone, że federacja wyciągnie wobec niego poważne konsekwencje.

Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk
10.05.2024 14:42 Hitowe starcie na gali XTB KSW 94. Dojdzie do niespodzianki? Faworyt jest jeden

Jedną z hitowych walk podczas gali XTB KSW 94 będzie starcie Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem. Panowie zawalczą ze sobą o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Kibice i bukmacherzy widzą tylko jednego faworyta tego pojedynku, lecz może dojść do niespodzianki. Poznaliśmy także limity wagowe wszystkich uczestników wydarzenia.

Karolina Kowalkiewicz
04.05.2024 12:25 Karolina Kowalkiewicz wraca do ringu. Walka z Brazylijką przejdzie do historii

Świetne wieści dla polskich kibiców sztuk walk. Karolina Kowalkiewicz powraca do UFC po półrocznej przerwie i stoczy pojedynek z Iasmin Lucindo. Zdaniem telewizji BBC walka z udziałem Polki zapisze się w historii UFC, a Kowalkiewicz może przedłużyć swoją imponującą serię zwycięstw. 

Tomasz Adamek
12.03.2024 16:13 FAME MMA 21. Wiemy, z kim zawalczy Tomasz Adamek

Przy okazji Fame Friday Arena 2, która miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, Tomasz Adamek niespodziewanie ogłosił, że dołącza do FAME MMA. Nie było jednak znane nazwisko jego przeciwnika i to, kiedy nastąpi debiut utytułowanego boksera we freakowej federacji. Teraz poznaliśmy szczegóły, ponieważ oficjalny komunikat wydali włodarze FAME i ogłosili, kto będzie rywalem słynnego “Górala”.

None
04.03.2024 12:52 Pasut szczerze o topowym zawodniku Fame MMA: Boje się, że się za***

Robert Pasut wystąpił w podcaście Zgrzyt. Influencer mówił szczerze o swoim życiu, planach i środowisku. W pewnym momencie powiedział coś, o czym głośno się w kuluarach. Wyraził swoje obawy odnośnie stanu zdrowia jednej z gwiazd Fame MMA.

None
02.03.2024 09:34 Najmocniejszy nokaut na Gromdzie 16! Po tym ciosie nie wiedział gdzie jest [WIDEO]

Gala Gromda to nie tylko sportowe wydarzenie, to prawdziwe święto dla fanów sztuk walki. Od lat ta impreza przyciąga uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i tych, którzy cenią sobie emocje i adrenalinkę związane z walkami na gołe pięści. Od samego początku Gromda 16 zapowiadała się jako spektakularne wydarzenie, które nie zawiodło oczekiwań.

None
01.03.2024 16:17 Klatka rzymska, doświadczenie kontra pewność siebie. Szeliga vs Parke na Fame 14 [WIDEO]

Piotr Szeliga uwielbia zaczepiać zawodników. Przed jedną z gal przyjechał do Normana Parka i zaczepiał go na hotelowym parkingu. Można powiedzieć, że wychodził sobie tą walkę. Co ciekawe doszło do niej w klatce rzymskiej na zasadach mma. Trudno o lepszy przykład tego, jak umiejętności i doświadczenie przeważają nad muskulaturą i charakterem. 

None
29.02.2024 18:08 To starcie wprowadziło "soccer kick" na salony! Drugi pojedynek Ferrariego z Polakiem [WIDEO]

Konflikt Amadeusza z Adrianem trwa od lat. Przypominamy jedno z najdziwniejszych zwycięstw w świecie Freak Fightów, które miało miejsce podczas drugiej potyczki. Zwycięzca został wyniesiony na noszach, gdy przegrany udzielał wywiadu w oktagonie. 

  • 1
  • 2