Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Adamek znalazł się na celowniku Alberta Sosnowskiego. Ważne słowa
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 23.05.2024 13:53

Adamek znalazł się na celowniku Alberta Sosnowskiego. Ważne słowa

Albert Sosnowski i Tomasz Adamek
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk, Tomasz Radzik

Tomasz Adamek “podpadł” kilku zawodnikom ze świata sportów walki, którzy krytycznie ocenili incydent z jego udziałem sprzed kilku dni. Do grona krytyków “Górala” dołączył Albert Sosnowski, który dosadnie skomentował zachowanie 47-letniego pięściarza. Sosnowski zadeklarował, że jest również gotowy do walki z Adamkiem w niedalekiej przyszłości.

Wyzwanie ze strony Alberta Sosnowskiego

“Afera samolotowa” z udziałem Tomasza Adamka obiła się szerokim echem w polskich mediach, a temat stał się obiektem zainteresowania wśród niektórych sportowców, specjalizujących się w walkach. Krytycznie do postawy Adamka odnosili się m.in. Dariusz Michalczewski, czy Marcin Najman, ale głos w tej sprawie zabrał również Albert Sosnowski. 45-letni pięściarz nie pozostawił suchej nitki na Adamku i brutalnie podsumował całą sytuację, przy okazji rzucając “Góralowi” wyzwanie.

Jestem gotów, by pokazać Adamkowi, na czym polega prawdziwy boks. To przykre, że zawodnik tej klasy zachował się jak cham. Jeśli Tomek jesteś taki mocny w gębie, pokaż tę moc w ringu! Niech to będzie męska walka. Nie na jego zasadach, bo wiem, że ostatnio walczył w dużych rękawicach, lecz w małych. Szanuję Tomka za jego wyniki, ale należy mu się wycisk. Jestem gotowy i chciałbym zwycięstwa przed czasem - przekazał Sosnowski w rozmowie z “Faktem”

Borek zdradził, co pił Adamek przed wejściem do samolotu. Dlatego został wyproszony

Zaczepki sprzed kilku miesięcy

To nie pierwszy raz, gdy Albert Sosnowski próbuje zwrócić na siebie uwagę Tomasza Adamka. Kilka miesięcy temu, “Góral” zmierzył się z Mamedem Khalidovem na gali XTB KSW Epic, gdzie pokonał słynnego zawodnika MMA i potwierdził, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kontekście sportów walki. Pojedynek Adamka z Khalidovem wzbudzał różnego rodzaju emocje wśród widzów, a podobnie było w przypadku Sosnowskiego, który dość sceptycznie podchodził do całego wydarzenia i określił obu zawodników mianem “czereśniaków”.

Jestem teraz zawodnikiem we freak-fightach, a Tomek idzie teraz do Fame MMA, więc chciałem pobudzić publikę do tego, żeby może chcieli zobaczyć naszą konfrontację. [...] W tych moich komentarzach szukałem bardziej prowokacji i może z perspektywy czasu było to niepotrzebne - przyznał po kilku miesiącach Sosnowski cytowany przez “Fakt”

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Michalczewski nie miał litości. Dosadnie skomentował wybryk Adamka

Kariera Alberta Sosnowskiego

Albert Sosnowski również ma za sobą debiut we freak fightach, który wydarzył się w trakcie gali Clout MMA 2. Sosnowski wygrał wówczas z Remigiuszem Gruchałą i udowodnił, że jest w stanie dalej rywalizować w sportach walki.

Sosnowski ma za sobą kilkanaście lat wybitnej kariery bokserskiej, gdzie sięgał po kilka pasów mistrzowskich. 47-latek zdobył tytuł mistrza świata organizacji World Boxing Foundation w 2006 roku i dzierżył ten tytuł przez kolejny rok. Sosnowski był również mistrzem Europy w European Boxing Union (2009-2010), a także był pretendentem do tytułu mistrzowskiego w organizacji World Boxing Council. W ciągu swojej wieloletniej kariery stoczył 60 pojedynków, z których 49 razy wychodził zwycięsko (30 przez nokaut).