Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Sensacyjna walka z udziałem Tomasza Adamka? Wyzwanie od mistrza KSW
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 23.05.2024 11:05

Sensacyjna walka z udziałem Tomasza Adamka? Wyzwanie od mistrza KSW

Tomasz Adamek
Fot. East News/Tomasz Golla

Tomasz Adamek zapowiedział, że czeka go jeszcze jeden pojedynek na FAME MMA, ale jego rywal nie jest jeszcze potwierdzony. Na horyzoncie pokazał się jeden przeciwnik, który chętnie zmierzyłby się z “Góralem” w najbliższej przyszłości. Mowa tu o byłym mistrzu KSW - Borysie Mańkowskim, który rzucił wyzwanie Adamkowi poprzez media społecznościowe.

Walka z "Bandurą"

W ubiegły weekend Tomasz Adamek wystąpił w walce wieczoru, która zwieńczyła galę FAME MMA 21 w Gliwicach. “Góral” zadebiutował w najpopularniejszej federacji freak fightowej i wszedł do klatki z Patrykiem “Bandurą” Bandurskim. Kibice z niecierpliwością czekali na pierwszy gong, aby zobaczyć wybitnego pięściarza w akcji.

Adamek nie zawiódł oczekiwań fanów i zaprezentował swoje umiejętności w nowym środowisku. “Góral” dominował swojego rywala przez całą walkę, wyprowadzając celne ciosy i zbierając kolejne punkty. Bandurski nie był w stanie zbytnio zagrozić Adamkowi, jednak wytrzymał do samego końca i nie dał się znokautować. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Adamka po jednogłośnej decyzji sędziów.

Borek zdradził, co pił Adamek przed wejściem do samolotu. Dlatego został wyproszony

Wyzwanie od Borysa Mańkowskiego

Zwycięstwo Tomasza Adamka nie było zaskoczeniem dla kibiców i dziennikarzy, którzy od razu po zakończeniu walki zaczęli zastanawiać się, kim będzie kolejny oponent “Górala”. Jak się okazuje, na liście chętnych do stoczenia pojedynku z 47-latkiem jest kilku zawodników ze sportów walki, jednak najgłośniej swoje intencje deklaruje Borys Mańkowski.

Były mistrz świata KSW w wadze półśredniej poniekąd zaczepił Adamka na swoim profilu na Instagramie, publikując ciekawy post. Mańkowski zamieścił grafikę ze swoją podobizną, ale również z sylwetkami Adamka i Bandurskiego, kierując do swoich obserwujących zaskakujące pytanie.

Wyżsi o dwie głowy, ciężsi 30 kilo, ale byłoby ciekawie. Widzielibyście taką walkę? Runda 15 minut łupanki? Z kim wolelibyście zobaczyć taką walkę? - zapytał fanów Mańkowski na Instagramie

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Michalczewski nie miał litości. Dosadnie skomentował wybryk Adamka

Wcześniejsza deklaracja Mańkowskiego

Borys Mańkowski ma na swoim koncie 34 walki w karierze, w których aż 22 razy odnosił zwycięstwo. 34-latek ma za sobą dość burzliwe kilka miesięcy, ponieważ przegrał trzy walki z rzędu, a gdyby tego było mało, złamał rękę na rozgrzewce przed galą na PGE Narodowym w czerwcu 2023 roku. 

Mańkowski poruszył już temat walki z Tomaszem Adamkiem w maju tego roku, gdy gościł w programie w “Kanale Sportowym” Były mistrz świata KSW stwierdził wówczas, że chętnie zmierzyłby się z “Góralem”, jeśli walka odbyłaby się na zasadach boksu.

Przyjąłbym taką propozycję. Wiem, że istniałoby ryzyko, że po walce z Adamkiem szukałbym swojej głowy na księżycu, jednak chętnie podjąłbym się takiego wyzwania. To byłoby dla mnie wielkie wyróżnienie, bo Adamek to absolutna legenda. I zarobiłbym pewnie dobre siano - mówił Mańkowski w “Kanale Sportowym”