Ksw

KSW – co to jest? Podstawowe informacje

KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki, to jedna z największych, polskich federacji mieszanych sztuk walki – jest również jedną z największych i najbardziej prestiżowych federacji w Europie. Jej założycielami są Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. 

Rekordową publiczność w liczbie 58 tysięcy widzów na Stadionie Narodowym zgromadziła gala „KSW 39. Colosseum”, gdzie doszło między innymi do takich starć jak Mariusz „Pudzian” Pudzianowski vs. Tyberiusz Kowalczyk, Paweł „Popek Monster” Mikołajuw vs. Robert Burneika, czy Mamed Chalidow vs. Borys Mańkowski.

Pierwsza gala KSW odbyła się 27 lutego 2004 roku, jednak nie zapewniła ona federacji zbyt dużej popularności – na tę KSW mogło liczyć dopiero wraz z nadejściem gali KSW 12 z 11 grudnia 2009 roku, na której zmierzyli się Mariusz „Pudzian” Pudzianowski i Marcin „El Testosteron” Najman.

Kto walczy w KSW?

W KSW walczy wielu utalentowanych zawodników, zarówno z Polski, jak i za granicy. Do grona najgłośniejszych nazwisk federacji możemy zaliczyć takie persony jak Mamed Chalidow, Mariusz Pudzianowski, Michał Materla, Borys Mańskowski, Arkadiusz Wrzosek, Mateusz Gamrot, Norman Parke, Marcin Wrzosek, Radosław Paczuski, czy Marcin Różalski. W KSW mogliśmy zobaczyć również Tomasza Adamka czy Artura Szpilkę.

Wpływ na popularność KSW miały także osoby, dla których sporty walki nie są główną domeną, a ich pojawienie się na gali KSW miało raczej charakter freak-fightowy. Chodzi tu przede wszystkim o takie osoby jak Paweł „Popek Monster” Mikołajuw, Tomasz Oświeciński czy Robert Burneika. 

KSW – kiedy oglądać i gdzie?

Wszystkie gale KSW dostępne są dla widzów w systemie PPV na platformie Viaplay, a także na oficjalnej platformie organizatora, czyli KSWTV. Gale KSW nie są transmitowane w ogólnodostępnej telewizji. Najbliższa gala, czyli KSW 95 odbędzie się już 7 czerwca 2024 roku w Olsztynie.

W internecie dość często pojawiają się pytania „gdzie obejrzeć KSW za darmo” – oczywiście nie ma takiej możliwości. Retransmisje gal w systemie PPV są nielegalne. Jedyną uczciwą możliwość obejrzenia gali KSW zapewnia wykupienie dostępu do transmisji.

KSW – kontrowersje

Na przestrzeni lat KSW wywołało wiele kontrowersji, zarówno na tle sportowym, jak i obyczajowym. W przypadku tego pierwszego najgłośniejszym skandalem jest walka Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem Thompsonem na gali KSW 17, gdzie omyłkowo uznano zwycięstwo Polaka – w rezultacie James Thompson użył wielu wulgarnych epitetów pod adresem federacji, a dwa dni później walka została uznana za nieodbytą.

Do skandali obyczajowych możemy zaliczyć występ Niko Puhakki na KSW 14, który na swojej lewej piersi posiadał neonazistowski tatuaż, czy występy niemieckiego zawodnika pochodzenia tureckiego, Aziza Karaoglu, który do swoich walk wychodził w rytm nieoficjalnego hymnu Al-Kaidy.

Pokaż więcej

Tomasz Adamek
23.05.2024 11:05 Sensacyjna walka z udziałem Tomasza Adamka? Wyzwanie od mistrza KSW

Tomasz Adamek zapowiedział, że czeka go jeszcze jeden pojedynek na FAME MMA, ale jego rywal nie jest jeszcze potwierdzony. Na horyzoncie pokazał się jeden przeciwnik, który chętnie zmierzyłby się z “Góralem” w najbliższej przyszłości. Mowa tu o byłym mistrzu KSW - Borysie Mańkowskim, który rzucił wyzwanie Adamkowi poprzez media społecznościowe.

Paweł Tyburski i "Don Kasjo"
14.05.2024 17:48 Ostre słowa po skandalu w FAME MMA. Zawodniczka mówi wprost: "Siedlisko patologii"

Nie milkną echa skandalu, do którego doszło podczas konferencji poprzedzającej galę FAME MMA 21. Paweł Tyburski zaatakował Kajusza “Don Kasjo” Życińskiego, w wyniku czego rozciął mu głowę. Władze federacji już zareagowały na to wydarzenie, ale nie uchroniło ich to przed jednoznaczną weryfikacją opinii publicznej. Również zawodnicy MMA są oburzeni, a wpis Wiktorii Czyżewskiej jest tego najlepszym dowodem.

Artur Szpilka
12.05.2024 14:18 Kulisy z szatni po walce Szpilki. Zaskakujące sceny [WIDEO]

Artur Szpilka przegrał z Arkadiuszem Wrzoskiem w sensacyjnym stylu, wytrzymując w klatce zaledwie czternaście sekund. Sędzia zdecydował o przerwaniu walki z powodu akcji w parterze, a sam “Szpila” nie krył swojego zdziwienia i rozczarowania. Dziennikarze dotarli do szatni byłego boksera po zakończonym pojedynku i uwiecznili zaskakujące sceny z udziałem 35-latka.

Arkadiusz Wrzosek
12.05.2024 10:26 Echa gali XTB KSW 94. Szczere opinie zawodników

Sobotnia gala XTB KSW 94 przyciągnęła uwagę wielu widzów, którzy z uwagą przyglądali się wydarzeniom w gali Ergo Arena. Kilka pojedynków zakończyło się po efektownych akcjach zawodników, a bohaterowie tych walk chętnie oceniali swoje występy. Głos zabrali m.in. Robert Ruchała, Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka.

KSW
12.05.2024 09:34 Historyczna gala XTB KSW 94. Aż sześć pojedynków zakończyło się przed czasem

 Gala XTB KSW 94 zakończyła się w sobotę w późnych godzinach wieczornych. Na karcie walk znalazło się dziesięć emocjonujących pojedynków, a aż sześć z nich zakończyło się przed czasem. Najkrótsza z nich, z udziałem Arkadiusza Wrzoska i Artura Szpilki trwała zaledwie 14 sekund.

Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka
12.05.2024 08:22 Szok w trakcie gali KSW. Wrzosek potrzebował zaledwie 14 sekund [WIDEO]

Walka Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką przejdzie do historii KSW. Kickboxer znokautował “Szpilę” już po 14 sekundach od rozpoczęcia pojedynku, co wprawiło kibiców w szok i lekki niedosyt. Organizacja KSW opublikowała nagranie, na którym widać moment zakończenia walki przez Wrzoska.

Michał Michalski
11.05.2024 22:45 Efektywny nokaut na KSW 94. Z tym ciosem rywal nie miał szans [WIDEO]

Gala XTB KSW 94 rozpoczęła się z przytupem. Już w pierwszej walce obejrzeliśmy znakomity nokaut, którego autorem był Michał Michalski. Bartosz Leśko musiał przełknąć gorycz porażki. Jest wideo.

Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka
11.05.2024 20:10 Artur Szpilka zawalczy z Arkadiuszem Wrzoskiem. Gdzie oglądać galę KSW 94?

Gala XTB KSW 94 stała się rzeczywistością. W gdańskiej Ergo Arenie mierzą się najlepsi zawodnicy MMA w Polsce oraz tacy, których rozpoznawalność sięga skali światowej. Gdzie oglądać największe majowe wydarzenie sportów walki w Polsce?

Dariusz Michalczewski i Artur Szpilka
11.05.2024 18:16 Michalczewski zwrócił się do Szpilki przed KSW 94. Dał mu jasny sygnał

Artur Szpilka zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem podczas gali XTB KSW 94. Wydarzenie odbędzie się już dziś, czyli w sobotę 11 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie. Przed starciem do byłego pięściarza zwrócił się legendarny Dariusz Michalczewski. Jego słowa mówią wszystko. Zdradził, komu kibicuje.

Artur Szpilka
11.05.2024 10:21 Zdecydowana deklaracja Artura Szpilki przed galą XTB KSW 94. Kibice byli zaskoczeni

Już dziś odbędzie się gala XTB KSW 94 w Ergo Arenie. Hala widowiskowo-sportowa na pograniczu Gdańska i Sopotu będzie miejscem hitowej walki z udziałem Artura Szpilki, który zmierzy się Arkadiuszem Wrzoskiem. “Szpila” przedstawił swoje zdanie na temat pojedynku w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”, a jego słowa były dość zaskakujące.

Bartosiński i Romanowski
10.05.2024 22:23 Awantura przed galą XTB KSW 94. "Chcę gn*ja ubić"

Już jutro na Ergo Arenie odbędzie się gala XTB KSW 94. Wydarzenie obfitować będzie w dwie walki o pasy mistrzowskie, a w jednej z nich, w walce wieczoru wystąpi Adrian Bartosiński. Jak się okazuje, nie ma on najlepszych relacji z innym zawodnikiem, a mianowicie Tomaszem Romanowskim.

Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk
10.05.2024 14:42 Hitowe starcie na gali XTB KSW 94. Dojdzie do niespodzianki? Faworyt jest jeden

Jedną z hitowych walk podczas gali XTB KSW 94 będzie starcie Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem. Panowie zawalczą ze sobą o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Kibice i bukmacherzy widzą tylko jednego faworyta tego pojedynku, lecz może dojść do niespodzianki. Poznaliśmy także limity wagowe wszystkich uczestników wydarzenia.

Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka
10.05.2024 09:45 XTB KSW 94. Pełna karta walk. Wiemy, kto walczy

XTB KSW 94 nadchodzi wielkimi krokami. Wojownicy zmierzą się ze sobą w sobotę 11 maja w Ergo Arenie. W trakcie wydarzenia zobaczymy m.in. walkę o pas wagi półśredniej pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Igorem Michaliszynem. Wisienką na torcie będzie długo wyczekiwany pojedynek Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką. Kto jeszcze wejdzie do oktagonu? Przedstawiamy pełną kartę walk.

Artur Szpilka
09.05.2024 18:51 Nagła decyzja KSW przed sobotnią galą. Chodzi o bezpieczeństwo

W sobotę 11 maja odbędzie się gala XTB KSW 94, której miejscem zmagań będzie Ergo Arena w Trójmieście. Na 2 dni przed wydarzeniem KSW musiało podjąć decyzję, od której zależy bezpieczeństwo nie tylko kibiców, ale i zawodników. Nieoficjalnie ma to związek z sympatykami Arkadiusza Wrzoska, który zmierzy się w co-main evencie z Arturem Szpilką.

Mariusz Pudzianowski
13.04.2024 11:34 Mariusz Pudzianowski przyłapał swojego pracownika. Nagranie hitem sieci

Mariusz Pudzianowski aktywnie udziela się w mediach społecznościowych i wchodzi w interakcje ze swoim gronem obserwujących. Tym razem 47-latek postanowił podzielić się z fanami humorystycznym nagraniem, na którym rozmawia ze swoimi pracownikiem.

Damian Mieczkowski
17.03.2024 20:18 Dramatyczna kontuzja w KSW. Trzeba było szybko przerwać walkę

Nie tak Damian Mieczkowski wyobrażał sobie pojedynek z Czechem Davidem Hoskiem na gali XTB KSW 92 w Gorzowie. Kołobrzeski zawodnik przerwał walkę otwarcia po kilkudziesięciu sekundach, z powodu urazu lewej ręki. Interweniować musieli lekarze.

Kuberski vs Materla
17.03.2024 18:58 Demolka na gali KSW. Michał Materla nie miał szans z kolegą

W co-main evencie gali XTB KSW 92 doszło do pojedynku Piotra Kuberskiego z Michałem Materlą. 39-letnia legenda federacji z pewnością chciała odnieść zwycięstwo po ostatniej porażce z Pawłem Pawlakiem. Jednak nic z tych rzeczy, ponieważ został zdemolowany przez swojego wczorajszego oponenta. 

Jan Błachowicz
13.03.2024 17:18 Błachowicz mocno o Adamku. Wspomniał o "misiu z Krupówek"

Były mistrz wagi półciężkiej UFC postanowił zabrać głos w sprawie niedawnego pojedynku między Tomaszem Adamkiem a Mamedem Khalidovem. Błachowicz odniósł się do lekceważącej wypowiedzi Adamka.

Artur Szpilka
05.06.2023 12:16 Artur Szpilka opublikował zwariowane nagranie, fani zachwyceni. "Za Pumbusia"

Artur Szpilka odniósł cenne zwycięstwo w starciu z Mariuszem Pudzianowskim na gali XTB KSW Colosseum 2. W mediach społecznościowych pojawiło się humorystyczne nagranie, na którym były bokser wyjaśnił, co wywołało u niego podwójną chęć wygranej. Rozbawieni fani byli pod wrażeniem.

Mariusz Pudzianowski
04.06.2023 09:57 XTB KSW Colosseum 2. Mariusz Pudzianowski gorzko po przegranej z Arturem Szpilką. "Najgłupszy błąd"

Gala XTB KSW Colosseum 2 już za nami, jednak emocje nie stygną. Mariusz Pudzianowski zabrał głos po swojej przegranej walce z Arturem Szpilką. Były strongman nie żałował sobie gorzkich słów i przyznał, że popełnił ogromny błąd.

Mamed Khalidov
04.06.2023 00:38 XTB KSW Colosseum. Mamed Khalidov dostał nieprzepisowy cios. Zwijał się na macie

Mamed Khalidov w pewnym momencie walki ze Scottem Askhamem otrzymał cios poniżej pasa. Nikt nie spodziewał się, że chwilę później doprowadzi do widowiskowego nokautu. Sytuacja wyglądała naprawdę nieciekawie.

Marian Ziółkowski
04.06.2023 00:15 XTB KSW Colosseum 2. Dramat Mariana Ziółkowskiego. Wzruszające słowa i smutny gest

Wielki dramat Mariana Ziółkowskiego. Mistrz wagi lekkiej KSW miał stoczyć walkę o pas z Francuzem, Salahdinem Parnassem. Niestety, doznał kontuzji kolana - doszło do zerwania więzadeł. Ziółkowski z żalem zdobył się na smutny gest.

Artur Szpilka
03.06.2023 23:53 XTB KSW Colosseum 2. Artur Szpilka nie miał litości. Lewy sierpowy powalił Pudziana

Mariusz Pudzianowski i Artur Szpilka starli się podczas gali KSW. Wydawało się, że szanse są wyrównane - Szpilka trenował nawet z Mamedem Khalidovem, pogromcą “Pudziana”. Jeden cios zdecydował jednak o wszystkim. 

Łukasz "Juras" Jurkowski
03.06.2023 23:18 XTB KSW Colosseum 2. Wielkie wyróżnienie dla pioniera KSW. Popłynęły łzy

Łukasz “Juras” Jurkowski został wyróżniony przez KSW. Pionier MMA w Polsce, a dziś komentator walk został pierwszym członkiem galerii sław federacji. W oczach “Jurasa” pojawiły się łzy. Wzruszające chwile podczas gali.

Paweł Pawlak, Tomasz Romanowski
03.06.2023 22:59 XTB KSW Colosseum 2. Trudno było patrzeć na walkę mistrzowską. Potrzebna była zgoda lekarza

Tomasz Romanowski i Paweł Pawlak zawalczyli o pas w kategorii wagi średniej. Zapowiadało się na emocjonujący pojedynek i publika się nie zawiodła. IV runda okazała się być niezwykle brutalna w skutkach. Aż trudno było patrzeć. 

Michał Materla
03.06.2023 22:09 XTB KSW Colosseum 2. Druzgocący nokaut legendy MMA. Wystarczyło półtorej minuty

Michał Materla jest prawdziwą legendą MMA i można powiedzieć, że walką na XTB KSW Colosseum 2 powstał jak feniks z popiołów. Wystarczyło mu półtorej minuty, by w wielkim stylu znokautować faworyta pojedynku. To jego wielki dzień. 

Krzysztof Głowacki, Patryk Tołkaczewski
03.06.2023 19:59 XTB KSW Colosseum 2. Co za nokaut, czegoś takiego eksperci nie widzieli od lat

XTB KSW Colosseum 2. Krzysztof “Główka” Głowacki z nokautem roku? Mistrz świata w boksie załatwił swojego rywala z parteru. Komentatorzy byli zszokowani, czegoś takiego nie widzieli od lat. Patryk Tołkaczewski padł jak kłoda.

Sebastian Romanowski, Mariusz Joniak
03.06.2023 19:31 XTB KSW Colosseum 2. Nagła zmiana, walczący dowiedzieli się ledwie dzień wcześniej

XTB KSW Colosseum 2 nie było organizowane na kolanie, ale wciąż zdarzają się momenty, w których trzeba szybko zmieniać plan. Ze względu na odwołanie starcia Jakuba Wikłacza z Werllesonem Martinsem, zaplanowano nową walkę. Uczestnicy dowiedzieli się o niej zaledwie dzień wcześniej. 

  • 1
  • 2