Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zdecydowana deklaracja Artura Szpilki przed galą XTB KSW 94. Kibice byli zaskoczeni
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 11.05.2024 10:21

Zdecydowana deklaracja Artura Szpilki przed galą XTB KSW 94. Kibice byli zaskoczeni

Artur Szpilka
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk

Już dziś odbędzie się gala XTB KSW 94 w Ergo Arenie. Hala widowiskowo-sportowa na pograniczu Gdańska i Sopotu będzie miejscem hitowej walki z udziałem Artura Szpilki, który zmierzy się Arkadiuszem Wrzoskiem. “Szpila” przedstawił swoje zdanie na temat pojedynku w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”, a jego słowa były dość zaskakujące.

Niespodziewane słowa Szpilki

Artur Szpilka po raz czwarty w karierze wejdzie do klatki, by stoczyć walkę w formule MMA. “Szpila” ma na koncie zwycięstwa z Siergiejem Radczenką i z Denisem Załęckim, jednak prawdziwym wyzwaniem okazał się pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim w trakcie gali KSW Colosseum 2. 35-latek znokautował doświadczonego “Pudziana”, czym pozytywnie zaskoczył widzów obecnych na PGE Narodowym w Warszawie.

Szpilka z wyjątkową pokorą podchodzi do swojej czwartej walki w MMA, co udowodnił w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”. Pięściarz dokonał dość nietypowej oceny sytuacji i stwierdził, że może doznać brutalnej porażki, choć zaznaczył, że dołoży wszelkich starań, by tak się nie stało.

Naprawdę twardo stąpam po ziemi. Wiem i godzę się z tym, że mogę przegrać walkę z Arkiem Wrzoskiem, nawet w brutalny sposób. Jestem w życiowej formie, pójdę wygrać i zrobię wszystko, żeby tak było. Dla mnie dzisiaj najważniejsze jest, że idę do klatki w pełni zdrowy, nic mnie nie boli i to jest pierwsza taka sytuacja w mojej historii zawodnika MMA. Słowo daję! Tylko wiem, że to i tak może być za mało i się z tym godzę. Kiedyś moje życie zależało od wyników - mówił Szpilka

XTB KSW 94. Pełna karta walk. Wiemy, kto walczy

Znajomy przeciwnik

Przeciwnikiem Artura Szpilki będzie Arkadiusz Wrzosek, który podobnie jak Szpilka - zamienił duże rękawice na małe. 31-latek zaczynał swoją karierę w kickboxingu, jednak po jakimś czasie zdecydował się przebranżowić na MMA. Szpilka wspomniał w rozmowie z Interią Sport, że utrzymuje koleżeńskie stosunki z Wrzoskiem, jednak w tracie walki ich wzajemna sympatia odejdzie na boczny tor.

W klatce to będzie mój najtrudniejszy rywal. Niepokonany, nieco młodszy ode mnie... Uważam, że tego wieczora w klatce coś fajnego będzie się działo. Nie ukrywajmy, szykuje się mega ciekawa walka. Cieszę się z tego, a także z faktu, że nasz pojedynek będzie miał ekscytujący wydźwięk dla kibiców, bo tak naprawdę dla nich walczymy. Arka bardzo lubię, prywatnie się znamy, jest to mój kolega, ale wiadomo, że koleżeństwo skończy się z chwilą, gdy będziemy wchodzić do klatki. Tam już nie będzie relacji, tym bardziej że jesteśmy jeszcze na tyle młodzi, że każdy z nas cały czas ma w sobie ogień rywalizacji sportowej - zapewniał Szpilka

ZOBACZ TAKŻE: Awantura przed galą XTB KSW 94. “Chcę gn*ja ubić”

Niepokonany rywal w MMA

Arkadiusz Wrzosek może pochwalić się solidnym rekordem w walkach MMA. Podobnie jak Szpilka, Wrzosek pozostaje niepokonany od czterech walk. 31-latek zakończył dwa pojedynki poprzez nokaut, raz zmusił przeciwnika do poddania walki, natomiast w jednym przypadku o wyniku zadecydowali sędziowie.

Sobotnia gala w Ergo Arenie ma rozpocząć się o godzinie 19:00, a w jej skład wejdzie dziesięć pojedynków. Walka Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem jest zaplanowana na godzinę 23:00 i znajdzie się na karcie głównej. Walką wieczoru gali XTB KSW 94 będzie starcie Adriana Bartosińskiego z Igorem Michaliszynem.