Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Michalczewski zwrócił się do Szpilki przed KSW 94. Dał mu jasny sygnał
Karol Osiński
Karol Osiński 11.05.2024 18:16

Michalczewski zwrócił się do Szpilki przed KSW 94. Dał mu jasny sygnał

Dariusz Michalczewski i Artur Szpilka
Fot. MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Artur Szpilka zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem podczas gali XTB KSW 94. Wydarzenie odbędzie się już dziś, czyli w sobotę 11 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie. Przed starciem do byłego pięściarza zwrócił się legendarny Dariusz Michalczewski. Jego słowa mówią wszystko. Zdradził, komu kibicuje.

Artur Szpilka zawalczy z Arkadiuszem Wrzoskiem

To będzie walka, na którą fani czekają od bardzo dawna. Arkadiusz Wrzosek i Artur Szpilka mieli skrzyżować rękawice już 21 stycznia 2023 w głównej walce wieczoru gali XTB KSW 78 w Szczecinie, jednak niespełna dwa miesiące wcześniej włodarze organizacji przekazali, że były pięściarz nie będzie mógł stawić się w oktagonie przez kontuzję pleców.

Mimo tego “Szpila” zapowiedział, że prędzej czy później do pojedynku dojdzie i słowa dotrzymał. Przed nim trzecia i dotychczas najtrudniejsza walka w jego karierze w KSW. Arkadiusz Wrzosek zawalczy w tej formule po raz piąty, a poprzednie cztery starcia zwyciężył.

Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Rzymie. Zagra z legendą kobiecego tenisa

Dariusz Michalczewski zwrócił się do Artura Szpilki przed KSW 94

Gala XTB KSW 94 przyciąga coraz większe zainteresowanie. W ostatnich godzinach na temat wydarzenia pojawiło się tysiące wpisów w mediach społecznościowych, w których fani wyrażają swoje przewidywania wynikowe. Również byli sportowcy zabierają głos. W specjalnie nagranym wideo Dariusz Michalczewski zwrócił się do Artura Szpilki, jednocześnie dając do zrozumienia, że będzie mu kibicować w walce przeciwko Arkadiuszowi Wrzoskowi.

Artur, w następnej Twojej walce życzę Ci dużo, dużo szczęścia i tak po prostu, po boksersku połamania garści. Jestem z Tobą - powiedział “Tiger”.

ZOBACZ TEŻ: Anna Lewandowska pochwaliła się talentem córki. Efekty widoczne są gołym okiem

O której godzinie gala XTB KSW 94?

Poza pojedynkiem Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem na gali XTB KSW 94 odbędą się dwa duże wydarzenia. W walce głównej wieczoru zmierzą się Adrian Bartosiński z Igorem Michaliszynem. Będzie to starcie o pas wagi półciężkiej, który dzierży pierwszy z wojowników. 

Poza tym pojedynkiem odbędzie się również walka o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą a Patrykiem Kaczmarczykiem. Gala XTB KSW odbędzie się 11 maja o godz. 19:00 w Ergo Arenie w Gdańsku.