Sport.Goniec.pl > Tenis > Wielki mecz Huberta Hurkacza. Nie dał szans Nadalowi
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 11.05.2024 14:56

Wielki mecz Huberta Hurkacza. Nie dał szans Nadalowi

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz wyszedł zwycięsko ze starcia z Rafaelem Nadalem. “Hubi” pokonał ikonę światowego tenisa 6:1, 6:3  i zakwalifikował się do kolejnej rundy turnieju w Rzymie. Rywalem Polaka w 1/16 finału będzie Tomas Martin Etcheverry.

Pierwszy pojedynek w historii

Hubert Hurkacz mierzył się w swojej karierze z najlepszymi tenisistami z całego globu. Wrocławianin miał okazję do meczów m.in. z Novakem Djokovicem, czy Rogerem Federerem, którego pokonał w ćwierćfinale Wimbledonu w 2021 roku. Tym razem, przeciwnikiem “Hubiego” został ostatni zawodnik, z tzw. “wielkiej trójki”.

Los zadecydował o tym, że na drodze Huberta Hurkacza w trakcie turnieju w Rzymie stanął Rafael Nadal. Doświadczony Hiszpan przez wiele lat znajdował się w czołówce tenisistów z całego globu, jednak taki stan rzeczy nie jest już aktualny. 37-latek zmagał się z kontuzjami i problemami zdrowotnymi, które wyraźnie dały mu się we znaki i wpłynęły na jego formę na korcie. Nadal przystąpił do rywalizacji w Rzymie i zwyciężył w pierwszej rundzie z Zizou Bergsem. W 1/32 finału czekał już na niego Hubert Hurkacz, z którym Nadal nigdy nie miał okazji do rozegrania meczu.

Skandaliczne sceny w Rzymie. Poznaliśmy kulisy incydentu z Djokoviciem

Rywalizacja w Rzymie

Mecz Hurkacza z Nadalem przyciągnął spore zainteresowanie ze strony widzów, którzy tłumnie pojawili się na trybunach obiektu w Rzymie. Nadal cieszył się dużą sympatią kibiców i otrzymywał ogromne brawa za każde celne zagranie. Ten stan rzeczy nie zdeprymował Hurkacza, który skupił się na grze i ruszył do ataku.

Pojedynek rozpoczął się od bardzo wyrównanego gema, w którym górą był Hurkacz. Nadal doprowadził do wyrównania, jednak “Hubi” konsekwentnie realizował swój plan i ponownie objął prowadzenie. Obaj zawodnicy prezentowali świetną technikę gry i zachwycali widzów efektownymi wymianami. Hurkacz zdobywał kolejne punkty i zbudował sporą przewagę, co umożliwiło mu wygranie pierwszego seta 6:1 i przybliżenie się do kolejnej fazy turnieju.

Droga do kolejnej fazy turnieju

Drugi set lepiej rozpoczął Nadal. Hiszpan nie pozwolił Hurkaczowi na rozwinięcie skrzydeł i po wyrównanej wymianie zdobył pierwszego gema. Wrocławianin zachował spokój i w kolejnym gemie bezbłędnie wypunktował Nadala. Hurkacz wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca gry. Reprezentant Polski zwyciężył w drugim secie 6:3 i zakończył mecz po godzinie i trzydziestu trzech minutach.

Hurkacz zakwalifikował się do kolejnej rundy turnieju w Rzymie i wykonał kolejny krok w drodze do wielkiego finału. "Hubi" zwyciężył już w tym sezonie w turnieju w Estoril i będzie chciał powtórzyć swój sukces z Portugalli. Przeciwnikiem 27-latka w 1/16 finału będzie Tomas Martin Etcheverry.