Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > XTB KSW Colosseum 2. Wielkie wyróżnienie dla pioniera KSW. Popłynęły łzy
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 03.06.2023 23:18

XTB KSW Colosseum 2. Wielkie wyróżnienie dla pioniera KSW. Popłynęły łzy

Łukasz "Juras" Jurkowski
Viaplay

Łukasz “Juras” Jurkowski został wyróżniony przez KSW. Pionier MMA w Polsce, a dziś komentator walk został pierwszym członkiem galerii sław federacji. W oczach “Jurasa” pojawiły się łzy. Wzruszające chwile podczas gali.

Łukasz "Juras" Jurkowski wyróżniony

Łukasz “Juras” Jurkowski był jednym z pionierów MMA w Polsce. Kariera sportowa zakończyła się, a on zaangażował się w dyscyplinę tym razem od strony mikrofonu. Jurkowski do dziś jest bardzo rozpoznawalny wśród polskich kibiców tego sportu.

KSW postanowiło go wyróżnić i postanowiło go uczynić pierwszym członkiem galerii sław federacji na jej 20-lecie. To był niezwykle wzruszający fragment gali.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Łukasz "Juras" Jurkowski zaśpiewał z publiką

Z głośników poleciała jedna z ulubionych piosenek Łukasza “Jurasa” Jurkowskiego, która mocno nawiązywała do miejsca zamieszkania kiedyś zawodnika MMA, a dzisiaj dziennikarza sportowego. Chodzi o “Sen o Warszawie” Czesława Niemena. 

Słychać było, jak z “Jurasem” śpiewa cały stadion. Wszyscy w ten sposób dziękowali mu za 20 lat pracy na rzecz MMA w Polsce. Trudno było się nie wzruszyć. 

Łukasz "Juras" Jurkowski opowiedział o swojej przeszłości

Łukasz “Juras” Jurkowski opowiedział, że sam był kiedyś chłopakiem z bloku, który po prostu siedział na ławeczce i miał marzenia, a teraz udało mu się je spełnić. Twierdził, że to niezwykła chwila, ale było mu też niezwykle trudno się nie wzruszyć. 

Podczas ceremonii przejścia do klatki widać było, że ma łzy w oczach. To wielka chwila nie tylko dla Jurkowskiego, ale również innych zawodników, którzy mogą zobaczyć, że po walkach może ich jeszcze czekać piękna przyszłość. 

Tagi: KSW