Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > XTB KSW Colosseum 2. Artur Szpilka nie miał litości. Lewy sierpowy powalił Pudziana
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 03.06.2023 23:53

XTB KSW Colosseum 2. Artur Szpilka nie miał litości. Lewy sierpowy powalił Pudziana

Artur Szpilka
Viaplay

Mariusz Pudzianowski i Artur Szpilka starli się podczas gali KSW. Wydawało się, że szanse są wyrównane - Szpilka trenował nawet z Mamedem Khalidovem, pogromcą “Pudziana”. Jeden cios zdecydował jednak o wszystkim. 

XTB KSW Colosseum 2. Artur Szpilka kontra Mariusz Pudzianowski

Walka Artura Szpilki i Mariusza Pudzianowskiego była bardzo szeroko reklamowana jako pojedynek wieczoru gali KSW. Panowie przez cały czas prowadzili zaczepny dialog w mediach społecznościowych. Wydawało się, że ich szanse w walce są wyrównane. 

Czy tak się jednak stało? Artur Szpilka w pierwszej rundzie natrafił już na spore problemy. “Pudzian” rzeczywiście przycisnął go od samego początku.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

XTB KSW Colosseum 2. Mariusz Pudzianowski wyraźnie dominował

Mariusz Pudzianowski bardzo szybko sprowadził Artura Szpilkę do parteru w efektownym rzucie. Cała pierwsza runda upłynęła pod znakiem podduszania polskiego boksera. Koniec pierwszej rundy zwiastował, że to właśnie “Pudzian” bez problemu zwycięży. 

II runda wyglądała już jednak o wiele “równiej”. Pudzianowski skracał dystans, ale nie dał rady powtórzyć swojego wyczynu z rundy pierwszej. Artur Szpilka doskonale to wykorzystał.

XTB KSW Colosseum 2. Lewy sierpowy Artura Szpilki

Ostatecznie to Artur Szpilka pokazał swoją wyższość. Bokserskie umiejętności dały o sobie znać. Wystarczył jeden lewy sierpowy, by powalić Pudziana, który padł na wznak i tym samym sprawił, że to właśnie jego rywal mógł cieszyć się ze zwycięstwa. 

Zdaje się, że treningi z Mamedem Khalidovem się opłaciły. Artur Szpilka ma co świętować. Czy możemy liczyć niebawem na rewanż?