Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch przerywa milczenie. Wyjątkowe zdjęcie obiegło sieć
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 05.04.2024 15:16

Kamil Stoch przerywa milczenie. Wyjątkowe zdjęcie obiegło sieć

Kamil Stoch
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Polscy skoczkowie zakończyli sezon 2023/2024 i udali się na odpoczynek. Po nieudanej kampanii w ramach Pucharu Świata, Kamil Stoch nie ukrywał, że będzie potrzebował czasu na regenerację i odcięcie się od świata sportu. Niedawno skoczek przerwał ciszę medialną i pochwalił się wyjątkowym zdjęciem.

Odpoczynek po sezonie

Polscy skoczkowie zaprezentowali się poniżej oczekiwań i regularnie zawodzili w trakcie sezonu. Kibice i eksperci zaczęli się zastanawiać, co spowodowało tak fatalną dyspozycję reprezentantów Polski. Okazało się, że jedną z najważniejszych przyczyn takiego obrotu spraw była kwestia przygotowania do sezonu i przeciążenie organizmów skoczków.

Zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodnicy przyznali, że pewne elementy treningu zawiodły i zdecydowanie wpłynęły na gorszą formę Polaków. Thomas Thurnbichler w rozmowie z dziennikarzami Eurosportu stwierdził, że bierze odpowiedzialność za wyniki i planuje rozmowy indywidualne z zawodnikami.

Zrobiliśmy błędy na jesieni, za mocno pracowaliśmy i zawodnicy byli wyczerpani już w zimie. Poza tym musimy mieć długodystansową filozofię odnośnie sprzętu, o czym już wspomniałem.

Na pewno były problemy i zamierzam o tym porozmawiać z każdym ze skoczków na osobności.

Stoch zabrał głos po ostatnich zawodach. Zwrócił się do bliskich

Spotkanie wybitnych skoczków

Kamil Stoch zapowiadał, że z okazji zakończenia sezonu zdecydowanie musi odpocząć i oczyścić umysł, o czym przyznał w rozmowie z Kacprem Merkiem.

Po takim sezonie najpierw muszę odpocząć. To jest wszystko, o czym w tym momencie marzę. Jestem wykończony pod każdym możliwym względem: fizycznie i psychicznie, totalnie wyzuty z energii.

Stoch następnie podziękował kibicom i swoim najbliższym za wsparcie i doping przez cały sezon poprzez post na Instagramie. Od tego czasu polski skoczek nie udzielał się w mediach. Kamil Stoch zdecydował się na ponowną interakcję z użytkownikami social mediów przy okazji spotkania z Noriakim Kasai i Peterem Prevcem

Stoch podpisał zdjęcie “Sochi reunion”, co nawiązuje do igrzysk olimpijskich w 2014 roku w Soczi. Cała trójka znalazła się wówczas na podium, a Kamil Stoch zdobył upragniony złoty medal.

ZOBACZ TAKŻE: Izabela Małysz zmieniła się nie do poznania. Co za przemiana

Co dalej z karierą Kamila Stocha?

W obliczu gorszej formy Kamila Stocha, pojawiły się obawy co do jego dalszej sportowej kariery. 36-letni skoczek postawił sprawę jasno w rozmowie z portalem “Sport.pl”, gdzie podkreślił, że nie zamierza kończyć kariery i się poddać.

Chcę zrobić wszystko, żeby te skoki były teraz jak najlepsze, koncentruję się na realizacji zadań w kwestii sportowej. Zdaję sobie sprawę, że realizując siebie w sporcie, wymaga to wielu wyrzeczeń. I to nie tylko z mojej strony, ale też moich bliskich, rodziny. To kosztuje mnóstwo energii, czasu, poświęcenia. Każdy z nas musi trochę tego oddać, ale to funkcjonuje na zasadzie: coś kosztem czegoś. Ja nie czuję, ani nie słyszę od kogoś, żeby mi wyrzucał, że jestem dla kogoś ciężarem. Wręcz przeciwnie: wszyscy dookoła mnie wspierają i życzą jak najlepiej. Chcą, żebym cieszył się tym, co robię.