Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Stoch zabrał głos po ostatnich zawodach. Zwrócił się do bliskich
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 25.03.2024 18:08

Stoch zabrał głos po ostatnich zawodach. Zwrócił się do bliskich

Kamil Stoch
Fot. Screen Instagram/kamilstochofficial

W obliczu zakończenia sezonu 2023/2023 w skokach narciarskich zawodnicy udadzą się na krótki odpoczynek. Przerwa od skoków powinna wyjść na dobre Kamilowi Stochowi, który zakończył zmagania w ramach Pucharu Świata z najgorszym wynikiem od 15 lat. 36-letni skoczek skierował ważne słowa do kibiców poprzez media społecznościowe.

Kamil Stoch zakończył sezon z najgorszym wynikiem od lat

Stoch zakończył sezon na 26. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Gorszy wynik zanotował w sezonie 2008/2009, gdy zajął 30 miejsce w stawce. Trzykrotny mistrz olimpijski w tegorocznej edycji zawodów nie był w stanie zakończyć żadnego konkursu w gronie najlepszej dziesiątki. Najlepszy wynik indywidualny z tego sezonu to 11. pozycja, którą Stoch uzyskał w trakcie trzech konkursów.

Zapytany przez dziennikarzy Eurosportu o swoje odczucia wobec fatalnego sezonu, Kamil Stoch przyznał, że przyda mu się odpoczynek i odpowiednia regeneracja.

Po takim sezonie muszę najpierw odpocząć. To jest wszystko, o czym teraz marzę. Jestem wykończony fizycznie, psychicznie, totalnie wyzuty z energii. Jedyne, o czym marzę, to aby jutro nie myśleć, że mam trening, czy muszę zrobić coś idealnie. Teraz bardzo, bardzo długo chcę odpocząć. Dziękuję wszystkim kibicom, którzy z nami byli i w nas wierzą. Jesteście wspaniali, dzięki wam dotarliśmy do końca.

Legendarny komentator skoków pożegnał się z widzami

Kamil Stoch zwrócił się do kibiców

37-latek zamieścił post na Instagramie, w którym wyraził swoją wdzięczność wobec bliskich, a także wszystkich kibiców reprezentacji Polski. 

Czas też leci. Sezon zakończony. Dziękuję za wspólne emocje. Sponsorom za nieustające zaufanie. Kibicom, za wiarę i każde dobre słowo czy gest. Drużynie, za ogrom pracy i walkę do samego końca. Mojej rodzinie, za miłość i siłę, dzięki którym można przetrwać każdą burzę. Mojej najdroższej żonie Ewie Bilan-Stoch, za to kim jest i co dla mnie robi. Dzięki niej mogę podnosić się z kolan i iść naprzód - napisał skoczek.

Internauci szybko zareagowali na wpis reprezentanta Polski i zamieścili bardzo dużo pozytywnych komentarzy pod postem Stocha, okazując wsparcie wobec sportowca.

Dziękujemy za cały sezon Kamil, super było Ci kibicować przez cały ten czas;

A my dziękujemy, za cały sezon za każdy skok, lot, radość po skoku, uśmiech, za piękne emocje. Jesteśmy z Panem w każdym momencie, w tych dobrych i złych chwilach.

ZOBACZ TAKŻE: Dawid Kubacki nie owijał w bawełnę, ocenił swój sezon. “Dobrze, że to już koniec”

Podsumowanie nieudanych startów

W rozmowie z portalem “Sport.pl”, Kamil Stoch udzielił informacji dotyczącej przygotowań do sezonu. Jak stwierdził, były pomysły dotyczące specjalnego planu dla niego, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego.

Były też nawet pomysły, żebyśmy trenowali trochę innym tokiem, innym torem: żebyśmy nie musieli jeździć na wszystkie zgrupowania. Z racji przede wszystkim doświadczenia, które posiadamy przez lata startów i treningów, tak naprawdę nie musimy robić bazy, którą muszą zrobić młodsi zawodnicy. Później o tym gdzieś się chyba zapomniało i trenowaliśmy normalnym tokiem.

Stoch dodał, że temat planu indywidualnego dla doświadczonych skoczków wróci w trakcie kolejnych rozmów z Polskim Związkiem Narciarskim na czele z Adamem Małyszem.