Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Peter Prevc zakończył karierę. Przez lata rywalizował z Polakami
Piotr Dutka
Piotr Dutka 06.02.2024 13:48

Peter Prevc zakończył karierę. Przez lata rywalizował z Polakami

Peter Prevc i Anze Lanisek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

We wtorek 6 lutego słoweńskie media poinformowały, że jeden z najlepszych skoczków narciarskich ostatnich lat niebawem ma ogłosić zakończenie swojej bogatej kariery. Peter Prevc zrobił to na specjalnej konferencji prasowej, a ostatnie skoki odda na rodzimej skoczni w Planicy. 31-latek przez lata rywalizował z polskimi zawodnikami, stając się jedną z ikon tej popularnej dyscypliny. 

Peter Prevc kończy zawodową karierę

Wtorek 6 lutego przyniósł sensacyjne wieści dotyczące Petera Prevca. Słoweńskie media poinformowały, że jeden z najlepszych skoczków ostatnich lat podjął trudną decyzję o zakończeniu swojej przygody z zawodowymi startami. Sam zainteresowany potwierdził medialne doniesienia podczas specjalnej konferencji prasowej. 

Dziennikarze serwisu "siol.net: sugerują, że jedną z podstawowych przyczyn takiego stanu rzeczy są powracające kontuzje, które od dłuższego czasu nękają doświadczonego zawodnika. 

Jasne jest, że długa kariera pozostawiła konsekwencje dla organizmu. W ostatnim okresie najwięcej kłopotów miał z kostką, którą operowano wiele lat temu - przekazał Jaka Lopatić na łamach “siol.net”.

 

Stoch ogłosił to w sprawie żony i się zaczęło. Jest odpowiedź

Peter Prevc wkrótce skończy zawodową karierę. Przez lata rywalizował z Polakami

Peter Prevc zaliczył oficjalny debiut w Pucharze Świata blisko piętnaście lat temu, 5 grudnia 2009 roku podczas weekendu w Lillehammer. Młody skoczek bardzo szybko stał się jednym z najbardziej ekscytujących zawodników, a jego kariera nabrała gigantycznego rozpędu. Przez wiele lat rywalizował z polskimi skoczkami, a szczególnie z Kamilem Stochem, który niejednokrotnie walczył ze Słoweńcem o końcowy triumf. 

Świetne występy indywidualne, a także dobra forma w drużynie sprawiły, że zadomowił się w ścisłej czołówce najlepszych skoczków, aspirując do miana tego najlepszego. Ten cel osiągnął w sezonie 2015/2016, kiedy to zasłużenie sięgnął po Kryształową Kulę, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a także sięgnął po MŚ w lotach. 

Oprócz tego, trzykrotnie sięgał po Małą Kryształową Kulę za Puchar Świata w lotach, a w 2022 roku zdobył złoty medal olimpijski za rywalizację w mikście. 

W trakcie swojej bogatej kariery w Pucharze Świata zwyciężał w 23 konkursach, 57 razy stając na podium.

Warto nadmienić, że Peter Prevc jako pierwszy przebił barierę 250 metra, osiągając tak genialny rezultat podczas zawodów w norweskim Vikersund - 14 marca 2015 roku.

 

Peter Prevc kończy bogatą karierę. Emocjonalny wpis obiegł sieć

Słoweniec tuż po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu swojej przygody ze skokami narciarskimi zamieścił w sieci emocjonalny wpis. Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jego karierę, a także osiągane sukcesy.