Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Jest wstępny harmonogram Pucharu Świata. Polacy mogą czuć się zawiedzeni
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 13.04.2024 20:11

Jest wstępny harmonogram Pucharu Świata. Polacy mogą czuć się zawiedzeni

Puchar Świata
Fot. KAPiF

Dopiero co zakończył się sezon Pucharu Świata, w którym najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł. Teraz do publicznej wiadomości dostał się wstępny harmonogram na kolejną kampanię. Można w nim zauważyć brak jednego z polskich miast, w którym regularnie odbywały się zawody w skokach narciarskich.

Wstępny harmonogram Pucharu Świata 2024/2025

W następnym sezonie PŚ przewiduje się przeprowadzenie łącznie 37 zawodów. Wstępnie odbędzie się 30 konkursów indywidualnych, 3 rywalizacje duetów, 2 drużynówki oraz 2 miksty.

Rozgrywki rozpocząć się mają w norweskim Lillehammer (22-24 listopada). To tam odbyć się mają mikst i dwa konkursy indywidualne. Natomiast od 29 grudnia do 6 stycznia przyszłego roku przeprowadzony zostanie Turniej Czterech Skoczni. Z kolei mistrzostwa świata w Trondheim zaplanowane są na okres od 26 lutego do 9 marca. Po nim przyjdzie czas na cykl Raw Air, zaplanowany w dniach 13-16 marca.

Były trener polskich skoczków rezygnuje. Sensacyjne doniesienia z Niemiec Adam Małysz stanął w obronie polskiego skoczka. "Został pokrzywdzony"

W planach zabrakło polskiego miasta. Blisko sukcesu był tam Dawid Kubacki

Jeśli chodzi o zawody odbywające się w Polsce, w harmonogramie na przyszły sezon znalazły się Zakopane oraz Wisła. W pierwszym z tych miast skoczkowie będą rywalizować w dniach 25-26 stycznia, a w drugim - od 15 do 16 lutego. 

Bardziej spostrzegawczy kibice mogą jednak zauważyć brak Szczyrku, w którym w zeszłym sezonie z sukcesami skakał Dawid Kubacki. Wtedy jednak odwołano całe zawody na dziesięciu skoczków do końca konkursu. Polak prowadził, jednak pogoda pokrzyżowała plany wszystkim.

ZOBACZ: Legendarny komentator skoków pożegnał się z widzami

Jeszcze jest szansa, że do Szczyrku zawitają skoczkowie

Przedstawiony przez FIS wstępny kalendarz Pucharu Świata 2024/2025 może jeszcze ulec zmianom. Komisja ds. skoków narciarskich FIS musi jeszcze zatwierdzić ten harmonogram podczas posiedzenia w Portoroz, które odbędzie się 8 maja. Oficjalny plan PŚ w następnej kampanii poznamy w czerwcu na Kongresie FIS w Rejkiawiku.