Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Goncalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa. Borek komentuje jego wybór
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 09.04.2024 17:01

Goncalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa. Borek komentuje jego wybór

Mateusz Borek
Fot. East News/Wojciech Olkusnik

Dzisiaj w Legii Warszawa dużo się zadziało na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Z zespołem pożegnał się Kosta Runjaić, a na jego następcę jutro oficjalnie zostanie mianowany Goncalo Feio. Ruch ten postanowił skomentować Mateusz Borek.

Goncalo Feio ponownie w Legii. Teraz jako trener pierwszego zespołu

W okolicach południa pojawiła się informacja o zakończeniu współpracy Legii z Kostą Runjaiciem. Niedługo później, dziennikarz “Meczyków” Tomasz Włodarczyk ogłosił na X, że nowym trenerem Wojskowych zostanie Goncalo Feio. Tak, to ten szkoleniowiec, który zasłynął z afery z prezesem zarządu Motoru Lublin, który do niedawna trenował. Mowa oczywiście o sytuacji, w której Portugalczyk miał uderzyć Pawła Tomczyka kuwetą na dokumenty.

Goncalo Feio pracował już w Legii Warszawa. Było to w latach 2010-2015, kiedy to najpierw funkcjonował w strukturach akademii, a potem jako analityk pierwszej drużyny. Wypełniał także rolę asystenta trenera w Wiśle Kraków oraz w Rakowie Częstochowa, gdzie pomagał Markowi Papszunowi. 

Sensacyjne doniesienia ws. przyszłości Marka Papszuna. Ogromne zaskoczenie Zwrot ws. Wisły Kraków i finału Pucharu Polski. Jest nadzieja dla kibiców

Mateusz Borek komentuje wybór Goncalo Feio na trenera Legii

Słowem komentarza, w obliczu zmiany trenera w Legii Warszawa podzielił się dziennikarz Kanału Sportowego, Mateusz Borek. W artykule na stronie internetowej jego działalności padły słowa gloryfikujące portugalskiego szkoleniowca. Borek określił go jako “najlepszego trenera w Polsce pod względem taktycznym”.

Jeśli tylko będzie on w stanie kontrolować emocje, to z merytorycznego punktu widzenia jest to bardzo dobra decyzja. Pod względem taktycznym to najlepszy trener w Polsce. Wiem, że na razie prowadził tylko Motor, w Rakowie był asystentem, ale on ma to coś “extra”. Gdy rozmawiałem ostatnio z kursantami i wykładowcami szkoły trenerów, to wszyscy przyznawali, że jego wykłady są po prostu pasjonujące. A przy okazji Portugalczyk świetnie mówi w języku polskim

ZOBACZ: Polska mistrzyni powiedziała "pas". To koniec pięknej historii

Pierwszy test z mistrzem Polski

Goncalo Feio zostanie oficjalnie zaprezentowany jutro jako nowy trener Legii Warszawa. Na dzień dobry przyjdzie mu się zmierzyć z mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa. Będzie to świetna okazja do tego, by zobaczyć, jak Portugalczyk poradzi sobie z klubami mocniejszymi niż te w I lidze. A skoro z Motorem Lublin, pomimo afer, potrafił awansować szczebel wyżej, przy Łazienkowskiej też można oczekiwać od niego sukcesów.