Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Polska mistrzyni powiedziała "pas". To koniec pięknej historii
Karol Osiński
Karol Osiński 09.04.2024 12:59

Polska mistrzyni powiedziała "pas". To koniec pięknej historii

Angelika Cichocka
Fot. Rex Features/East News

Złota medalistka mistrzostw Europy z 2016 roku oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach średnich, Angelika Cichocka zdecydowała się na zakończenie kariery. Lekkoatletka udzieliła wywiadu, podczas którego ogłosiła swoją decyzję.

Angelika Cichocka zakończyła sportową karierę

Angelika Cichocka ma za sobą bogatą w sukcesy karierę, a wisienką na torcie był bieg na 1500 m podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie. Właśnie tam Polka sięgnęła po najważniejszy medal w swojej karierze, stając na najwyższym stopniu podium

Dwa lata wcześniej dała radość polskim kibicom, zdobywając srebro w trakcie halowych mistrzostw świata w Sopocie w biegu na 800 m. Sportsmenka ogłosiła, że odwiesza buty sportowe na kołek i więcej nie zobaczymy jej w lekkoatletycznych bojach.

Teraz po prostu zaczyna się nowy etap. Liczę, że będzie dla mnie tak samo łaskawy, jak ten poprzedni. 20 lat kariery zamykam w dzienniczku treningowym - powiedziała Angelika Cichocka w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. Prezes podjął radykalne kroki wobec trenera

Igrzyska olimpijskie w Paryżu nie dla Angeliki Cichockiej

36-letnia biegaczka miała głębokie marzenie - wyjechać na igrzyska olimpijskie do Paryża. Co więcej, chciała powalczyć tam o coś więcej niż tylko “dobry wynik”. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie. Jak twierdzi, decyzja o zakończeniu kariery “chodziła jej po głowie” od zeszłego roku.

W sierpniu, kiedy byłam z ekipą TVP Sport na mistrzostwach świata w Budapeszcie, chyba już to zaczynałam rozumieć. Że to już się nie uda. I został żal

ZOBACZ TEŻ: Mecze Ligi Mistrzów zagrożone. Ogłoszono alarm terrorystyczny

Ze sportu do polityki?

Angelika Cichocka wzięła udział w niedawnych wyborach samorządowych i została obdarzona dużym zaufaniem wyborców. Uzyskała wynik upoważniający ją do otrzymania mandatu i została wybrana do Rady Powiatu Bytowskiego. Mimo nowych obowiązków już teraz wie, że będzie mocno tęsknić za karierą sportową.

Myślę, że nie doceniałam emocji i uczuć, które towarzyszą tej ważnej decyzji. Nie doceniałam, jak trudny to będzie moment