Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. Prezes podjął radykalne kroki wobec trenera
Karol Osiński
Karol Osiński 09.04.2024 11:27

Trzęsienie ziemi w Legii Warszawa. Prezes podjął radykalne kroki wobec trenera

Kosta Runjaić
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kosta Runjaić został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Wojskowi potwierdzili medialne doniesienia, udostępniając specjalną grafikę. Z kolei serwis “Meczyki” podał nazwisko następcy Niemca. To absolutny szok.

Kosta Runjaić zwolniony z Legii Warszawa

Informacja o zwolnieniu Kosty Runjaicia z Legii Warszawa wypłynęła we wtorek 9 kwietnia w godzinach południowych. Decyzja została podjęta przez szefów Wojskowych z Dariuszem Mioduskim na czele. O godz. 11:00 miało odbyć się spotkanie piłkarzy ze sztabem, by poinformować o zaistniałych okolicznościach. Klub wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W imieniu klubu bardzo dziękuję trenerowi Koście Runjaiciowi za prowadzenie zespołu i zaangażowanie w jego rozwój na wielu poziomach. Razem z trenerem zdobyliśmy trofea i awansowaliśmy do fazy pucharowej europejskich rozgrywek, odbudowaliśmy się również po bardzo trudnym dla klubu okresie. Doceniamy jego udział w tych osiągnięciach. Obecnie uznaliśmy, że możliwości rozwoju drużyny wymagają zmian. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby osiągnąć najlepszy możliwy wynik w obecnych rozgrywkach i poświęcimy wszystkie nasze działania dla tego celu - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Mecze Ligi Mistrzów zagrożone. Ogłoszono alarm terrorystyczny

Następca Kosty Runjaicia znany?

Na tym nie koniec szokujących informacji. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z “Meczyków” Legia Warszawa postanowiła zastąpić Kostę Runjaicia byłym szkoleniowcem Motoru Lublin, Goncalo Feio

Portugalczyk odniósł duży sukces z lubelską drużyną, awansując z nimi szczebel po szczeblu z trzeciej ligi do Fortuna 1. Ligi. Ponadto Niebiesko-Żółci walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy, co jest dużą zasługą 33-letniego szkoleniowca.

ZOBACZ TEŻ: UEFA może wprowadzić zmiany w Euro 2024. Dotkną też reprezentację Polski

Osiągnięcia Kosty Runjaicia w Legii Warszawa

W bieżącym sezonie Kosta Runjaić poprowadził Legię Warszawa w 44 spotkaniach, z których 21 było wygranych. Dziewięć pojedynków zremisował i sześć przegrał. Kontrakt 52-latka obowiązuje do 2026 roku, jednak jego praca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie dobiegła końca już teraz. 

Obecnie Wojskowi zajmują piątą lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy i tracą trzy punkty do trzeciego Lecha Poznań. 

Źródło: Przegląd Sportowy Onet, Meczyki