Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Jakub Moder przerywa milczenie. "Byłem wkurzony"
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 08.04.2024 22:38

Jakub Moder przerywa milczenie. "Byłem wkurzony"

Jakub Moder
Fot. Screen Canal+ Sport

Jakub Moder był gościem programu “Jej wysokość Premier League”, gdzie odpowiedział na kilka interesujących pytań. 25-latek zdecydował się na szerszą wypowiedź dotyczącą meczu z Walią i przedstawił swoją perspektywę na całą sytuację. Piłkarz zdradził, że zareagował na decyzję selekcjonera w naturalny sposób.

Rozmowa przed meczem z Walią

Jakub Moder nie znalazł się na oficjalnej liście graczy zgłoszonych do finału barażów z Walią. Decyzja Michała Probierza wywołała spore kontrowersje, a sam piłkarz nie ukrywał, że był tym faktem bardzo zaskoczony.

W rozmowie z Mają Strzelczyk z TVP Sport bezpośrednio przed meczem z Walią, Jakub Moder zdawkowo odpowiadał na pytania i nie chciał rozwinąć swojej wypowiedzi na ten temat. 25-latek przyznał, że rozmowa z selekcjonerem nie powinna być upubliczniona i zaznaczył, że mimo braku możliwości do gry w finale planował wspierać reprezentację z perspektywy trybun.

Nie ukrywam, że też jestem troszkę zaskoczony. Spotkaliśmy się wieczorem przed ogłoszeniem kadry meczowej i wytłumaczył dlaczego, ale zostawię to między nami i nie będę publicznie wyciągał.

Czułem zewnętrzną presję, ale najważniejsza jest dla mnie moja ambicja. Chciałem wyjść na boisko i pomóc drużynie, a tak będę wspierał ją z trybun.

Ważna decyzja Arkadiusza Milika. Transfer wydaje się nieunikniony

"Byłem wkurzony"

Moder był gościem w programie “Jej wysokość Premier League”, a w roli prowadzącego wystąpił Przemysław Rudzki. Dziennikarz zapytał pomocnika Brighton o sytuację z marcowego zgrupowania reprezentacji Polski i jego refleksji na ten temat. Tym razem Moder odpowiedział na to pytanie w inny sposób niż w trakcie rozmowy z Mają Strzelczyk i poinformował, że decyzja selekcjonera go zezłościła. Oprócz tego, piłkarz zaznaczył, że mimo sportowej złości uszanował decyzję trenera.

Oczywiście, w momencie jak trener mi oznajmił, że nie będzie mnie w kadrze, to byłem wkurzony i gdzieś tam myślę, że to była normalna reakcja. Bo czułem, że mogę pomóc w tym meczu, bardzo ważnym meczu, bo to był mecz o awans.

W kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w Niemczech Moder stwierdził, że jego celem na najbliższe tygodnie jest zbudowanie odpowiedniej formy, która może zapewnić mu powołanie na Euro.

Wróciłem do klubu. Zagrałem jeden i drugi mecz, więc wróciłem do rytmu od razu. Mój cel nadal jest taki sam, chcę jechać na Euro i przede wszystkim muszę grać w klubie, by zasłużyć sobie na to powołanie.

ZOBACZ TAKŻE: Szczęsny chce odejść z kadry. Lewandowski od razu zareagował

Przygotowania do Euro

Biało-czerwoni ponownie zagoszczą na zgrupowaniu na początku czerwca i będą przygotowywać się do wyjazdu na turniej w Niemczech. Zanim to nastąpi, reprezentacja Polski zmierzy się z Ukrainą i Turcją w meczach towarzyskich. Dla Michała Probierza będzie to próba generalna i ostatnia szansa na sprawdzenie nowych wariantów i przetestowanie graczy.

Polscy piłkarze muszą do samego końca sezonu prezentować jak najlepszą formę i walczyć o powołanie do kadry narodowej. Kilku piłkarzy jest na radarze selekcjonera, mimo faktu, że od dłuższego czasu nie byli obecni na zgrupowaniach. Mowa m.in. o Arkadiuszu Miliku, Jakubie Kamińskim czy Michale Skórasiu.