Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szczęsny chce odejść z kadry. Lewandowski od razu zareagował
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 06.04.2024 22:55

Szczęsny chce odejść z kadry. Lewandowski od razu zareagował

Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Nie jest tajemnicą, że Wojciech Szczęsny jest coraz bliżej zakończenia kariery w reprezentacji Polski. 34-letni bramkarz już wiele razy podkreślał, że planuje zrezygnować z gry w kadrze narodowej po Euro 2024. Utrata Szczęsnego może być kosztowna dla biało-czerwonych, a świadomym takiego obrotu wydarzeń jest kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski.

Decyzja Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny przyczynił się do awansu reprezentacji Polski na Euro 2024 w Niemczech. Bramkarz Juventusu obronił decydujący rzut karny w meczu z Walią, który był kluczowy nie tylko dla biało-czerwonych, ale też dla niego samego. 34-latek zapowiadał, że turniej mistrzostw Europy będzie jego ostatnią wielką imprezą w karierze reprezentacyjnej i w trakcie rzutów karnych zdawał sobie sprawę, że być może ostatni raz broni dostępu do polskiej bramki. 

Polacy wygrali, a co za tym idzie, przedłużyli karierę reprezentacyjną Wojciecha Szczęsnego. Kibice zaczęli się nawet zastanawiać, czy bramkarz nie zmieni swojej decyzji i przedłuży swój czas, jako zawodnika drużyny narodowej. W rozmowie z “Foot Truckiem” Szczęsny potwierdził, że jego decyzja o zakończeniu gry z orzełkiem na piersi jest ostateczna.

Nie ma sensu tego nowego cyklu reprezentacji, czyli przygotowań do mundialu zaczynać, jeśli miałbym go nie skończyć. Zostawać w reprezentacji, żeby zagrać tylko parę meczów w Lidze Narodów. Myślę, że lepiej oddać miejsce innym, żeby przygotowali się do nowego cyklu

Fenomenalny gol Przemysława Frankowskiego. Strzał jeden na milion

Opinia Roberta Lewandowskiego

Brak Wojciecha Szczęsnego na zgrupowaniach reprezentacji Polski będzie dla zawodników czymś nowym i bez wątpienia przykrym. Kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski zdaje sobie z tego sprawę, o czym poinformował w rozmowie z WP SportoweFakty.

To wszystko byłoby z pewnością wielką szkodą dla całego polskiego społeczeństwa i dla całego środowiska piłkarskiego

Lewandowski dodał, że decyzja Szczęsnego jest dla niego zrozumiała i w pełni ją akceptuje. “Lewy” podkreślił, że bramkarz jest najlepiej świadomy co swoich emocji i energii i że na pewno podejmie decyzje zgodnie ze swoim sumieniem.

Oczywiście chciałbym, żeby grał jak najdłużej, tym bardziej że jako bramkarz ma jeszcze parę lat (kariery - dop. red.) przed sobą. Przede wszystkim on wie, czego chce, co czuje w środku ile ma takich pozytywnych emocji, tego dziecięcego wigoru. Choć akurat tego dziecięcego wigoru... jest u niego czasem aż nadto.

Wojtek jest na tyle mądrym, dojrzałym człowiekiem, że jeśli podejmie tę decyzję, to będzie ona zdecydowanie przemyślana.

ZOBACZ TAKŻE: Wojciech Szczęsny zdradził, co robił przed karnymi z Walią. Koniec domysłów

Reprezentacja Polski wkrótce straci liderów

Oprócz Wojciecha Szczęsnego, coraz bliżej końca gry w reprezentacji Polski jest także Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony nie udzielił jeszcze żadnej deklaracji co do długości gry w biało-czerwonych barwach, ale i tak zaczęły się pojawiać spekulacje dotyczące dalszej gry Polaka w piłkę.

Lewandowski postanowił odnieść się do tej kwestii w wywiadzie dla WP SportoweFakty, a także co do jego kariery w Barcelonie. Polak przyznał także, jaki ma wstępny plan działania po przejściu na emeryturę.

To wszystko zależy… jak będę się czuł fizycznie, co mi serce będzie podpowiadało. Tyle jest tych rzeczy, o których jeszcze nie zacząłem myśleć, bo po prostu to nie jest jeszcze ten moment. Widzę ciągle na boisku, czy w treningach, że jest OK.

Pomysłów jest wiele. Na pewno kiełkuje pomysł stworzenia takiej instytucji, która by była miejscem przekazywania wiedzy trenerom. Ale nie tylko mojej wiedzy. Żeby do Polski przyjeżdżały osoby zza granicy i też się dzieliły tym, co wiedzą.