Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fenomenalny gol Przemysława Frankowskiego. Strzał jeden na milion
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 06.04.2024 21:14

Fenomenalny gol Przemysława Frankowskiego. Strzał jeden na milion

Gol Przemysława Frankowskiego

RC Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie podejmowało na własnym stadionie Le Havre, w ramach 28 kolejki Ligue 1. Polak rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym i popisał się fantastycznym golem na 1:0. Gospodarze nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku i zremisowali 1:1

Kapitalny gol Polaka

Spotkanie na Stade Bollaert-Delelis rozpoczęło się od bezbramkowej pierwszej połowy gry. Gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika, jednak żadna z tych prób nie była w stanie zagrozić Arthurowi Desmasowi.

Po przerwie piłkarze RC Lens ruszyli do ataku i zdobyli gola na 1:0 w 54 minucie. Radość kibiców musiała zostać przerwana po interwencji VAR i w efekcie, gol Floriana Sotoci nie został uznany. Kilka minut później Przemysław Frankowski popisał się fenomenalnym zagraniem, a futbolówka wpadła za kołnierz bramkarza Le Havre. Polski zawodnik próbował dośrodkować do jednego z kolegów w polu karnym, ale zamiast centry wyszedł słynny “centrostrzał”, a Frankowski wyprowadził Lens na prowadzenie.

Wojciech Szczęsny zdradził, co robił przed karnymi z Walią. Koniec domysłów

Remis z Le Havre

Bramka Frankowskiego nie wystarczyła gospodarzom do tego, aby bezpiecznie dowieźć wynik tego spotkania. Zespół Le Havre nie zamierzał się poddać i szukał swoich okazji na wyrównanie stanu gry. Los okazał się łaskawy dla gości w 78 minucie meczu

Arbiter główny spotkania, François Letexier podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Emmanuel Sabbi. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć na wyrównujące trafienie Le Havre, a mecz zakończył się wynikiem 1:1, ku niezadowoleniu kibiców zgromadzonych na obiekcie Stade Bollaert-Delelis.

Walka o miejsce w top 4

Utrata punktów w spotkaniu z Le Havre może odbić się czkawką dla Przemysława Frankowskiego i jego kolegów z drużyny. RC Lens walczy o miejsce w top 4 i aktualnie traci 6 punktów do AS Monaco, które nie rozegrało jeszcze meczu w ramach 28. kolejki Ligue 1.

Tyle samo punktów co zespół z Monako, mają na swoim koncie zamykający podium piłkarze Lille. Pozycje wicelidera zajmuje Stade Brestois 29, natomiast samodzielnym liderem ligi francuskiej pozostaje PSG. Paryżanie mają sporą przewagę nad resztą stawki, a od wicelidera z Brest dzieli ich 12 punktów.