Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Były reprezentant Polski został, by grać w Rosji. Teraz może mieć problemy
Karol Osiński
Karol Osiński 09.04.2024 08:46

Były reprezentant Polski został, by grać w Rosji. Teraz może mieć problemy

Maciej Rybus
Fot. Beata Zawadzka/East News

O Macieju Rybusie ponownie zrobiło się głośno w polskich mediach za sprawą wywiadu, którego udzielił TVP Sport. Krytyka ze strony polskich kibiców oraz dziennikarzy nie jest jedynym problemem, z którym musi zmagać się 34-latek. Wiele wskazuje na to, że wkrótce może stracić pracodawcę. 

Maciej Rybus został w Rosji i wywołał medialną burzę

Kiedy wojna w Ukrainie stała się faktem, większość polskich sportowców zdecydowała się na opuszczenie Rosji. Maciej Rybus postąpił inaczej, twierdząc że nie zamierza opuszczać miejsca, w którym ułożył sobie życie prywatne i wykonuje pracę

Mam tam żonę, która jest Rosjanką, dwóch synów, nieruchomości, życie, które rozwijało się przez ponad dziesięć lat. Tak naprawdę to w Rosji zostałem prawdziwym mężczyzną, założyłem rodzinę, zarobiłem pieniądze i zabezpieczyłem naszą przyszłość - mówił w wywiadzie dla TVP Sport.

Ponadto stwierdził, że nie widzi nic złego w tym, że podjął decyzję o pozostaniu w Rosji. Spadła na niego duża fala krytyki, a w mediach społecznościowych można znaleźć wiele wpisów, w których kibice i dziennikarze wylewali swoją frustrację. 

Czas na kolejny turniej dla Huberta Hurkacza. Wiadomo, z kim zagra w pierwszym meczu

Maciej Rybus może mieć kolejny problem

Wszystko wskazuje na to, że nie jest to jedyny problem Macieja Rybusa. Przez odniesioną w sierpniu kontuzję Polak opuścił zdecydowaną większość sezonu i niewiele wskazuje na to, by Rubin Kazań przedłużył z nim kontrakt, który wygasa z końcem czerwca 2024 roku. Agent piłkarza udzielił wywiadu serwisowi sport24.ru, w którym przekazał, że dopiero po zakończeniu sezonu dowiedzą się, czy umowa jego klienta zostanie przedłużona.

Rybus musi wrócić do pełni zdrowia, a klub musi zrozumieć, do czego on jest jeszcze zdolny, ponieważ do tej pory kontuzja dawała o sobie znać. Dzięki Bogu, już wszystko jest w porządku. Maciej trenuje z drużyną i myślę, że za tydzień lub dwa zobaczymy go na boisku - powiedział Roman Oreszczuk.

ZOBACZ TEŻ: Jakub Moder przerywa milczenie. “Byłem wkurzony”

Rubin Kazań pozbędzie się Macieja Rybusa?

Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała wyjaśnić się przyszłość byłego reprezentanta Polski. Menedżer piłkarza podkreślił, że jego klient będzie musiał udowodnić, iż wciąż prezentuje poziom adekwatny do rozgrywek rosyjskiej Ekstraklasy, by mógł złożyć podpis pod nową umową.

Maciej Rybus opuszczał Polskę jako zawodnik Legii Warszawa. Z niej przeniósł się do Akhmatu Groznego, gdzie grał przez 4,5 sezonu. Następnie spędził sezon w Olympique Lyon, po czym wrócił do Rosji, a konkretnie Lokomotivu Moskwa. W 2022 roku został piłkarzem Spartaka Moskwa, a teraz przywdziewa trykot Rubina Kazań.