Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Mateusz Borek mówi o zarobkach Wilfredo Leona w Lublinie. Kwota robi wrażenie
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 05.04.2024 17:59

Mateusz Borek mówi o zarobkach Wilfredo Leona w Lublinie. Kwota robi wrażenie

Leon i Borek
Fot. YouTube.com/Polska Siatkówka/KAPiF

Transfer Wilfredo Leona do PlusLigi jest pewny. Reprezentant Polski od przyszłego sezonu przeniesie się do kraju nad Wisłą i wzmocni Bogdankę LUK Lublin. O Leonie, w kontekście jego zarobków wypowiedział się Mateusz Borek na Kanale Sportowym.

Wyścig o podpis pod kontraktem

Zainteresowanie usługami Wilfredo Leona w Polsce jest duże. Reprezentanta naszego kraju chcieliby mieć w swoim zespole m. in. Aluron CMC Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Bogdanka LUK Lublin. Wszystko jednak wskazuje na to, że to ten ostatni klub wygra wyścig o przyjmującego Sir Susa Vim Perugii. 

Wiceprezes klubu z Lublina, Maciej Krzaczek zdradził, że wzmocnienia w przyszłym sezonie będą. Nie chce jednak ujawniać nazwisk siatkarzy, z szacunku dla drużyn, z którymi są związani kontraktem do końca sezonu. 

Wzmocnienia będą i w momencie, kiedy przyjdzie na to czas, będziemy je ogłaszać - powiedział po spotkaniu Bogdanki z AZS Olsztyn wiceprezes lubelskiego klubu

Znowu to zrobili. Polski zespół w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów Nie żyje słynny siatkarz i były trener reprezentacji Polski

Mateusz Borek wyjawia zarobki Leona w Lublinie

O potencjalnych zarobkach Wilfredo Leona wypowiedział się Mateusz Borek, za pośrednictwem Kanału Sportowego. Porównał to do wynagrodzenia pobieranego przez niektórych piłkarzy Ekstraklasy, głównie Lecha i Legii. 

Doprecyzowałem wiedzę dotyczącą wysokości kontraktu. Dobrze zorientowany agent powiedział mi, że to jest kasa na poziomie 3-3,5 miliona złotych brutto na fakturę (…) Jest w Polsce wielu zawodników, których kontrakty wahają się między 1,8 a 2,2 miliona złotych. To mnie zaskoczyło, bo kiedyś kontrakt Mariusza Wlazłego na 1,5 miliona był kosmiczny. To jest dobra kasa. Wydaje mi się, że oprócz kilku zawodników Lecha i Legii nikt tak nie zarabia w piłce

ZOBACZ: Kamil Stoch przerywa milczenie. Wyjątkowe zdjęcie obiegło sieć

Dodatkowo media informowały o tym, że Bogdanka LUK Lublin znalazła prywatnego sponsora, który sam sfinansuje umowę Wilfredo Leona. Ma ona opiewać na kwotę między 700 tys. a 800 tys. euro, co pokrywa się z deklaracjami dziennikarza Kanału Sportowego.

Borek o powrocie Bartosza Kurka do Polski

Mateusz Borek podjął także temat Bartosza Kurka i jego potencjalnego dołączenia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Dziennikarz przyznał, że to idealna okazja dla siatkarza, by na koniec kariery pokazać się polskiej publiczności tutaj, w kraju.

To narodowy sport. Miliony ludzi przed telewizorem. Bartkowi się należy wszystko za to, co zrobił dla polskiego sportu. Niech to spuentuje złotym medalem igrzysk olimpijskich