Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nie żyje słynny siatkarz i były trener reprezentacji Polski
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.04.2024 21:52

Nie żyje słynny siatkarz i były trener reprezentacji Polski

świeca
Fot. Unsplash.com/David Tomaseti

Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał smutną informację. W wieku 88 lat odszedł były reprezentant Polski Władysław Pałaszewski. Zmarł w Niedzielę Wielkanocną. W swojej karierze pełnił funkcję trenera reprezentacji Polski, a także spełniał się na stanowisku sędziego. 

Nie żyje legendarny siatkarz

Miłośnicy siatkówki przeżywają śmierć mistrza, Władysława Pałaszewskiego. W poniedziałek, 1 kwietnia, poinformowano o odejściu zasłużonego zawodnika, trenera i międzynarodowego sędziego. Zmarł w wieku 88 lat.

Dotarła do nas smutna wiadomość. Odszedł od nas Władysław Pałaszewski - znakomity siatkarz, reprezentant Polski, trener oraz sędzia międzynarodowy. Przez niemal całe swoje życie związany z Gwardią Wrocław, na zawsze kibic naszej drużyny – przekazała Gwardia Wrocław w mediach społecznościowych.

Niepokojące sceny w trakcie finału pucharu. Zasłabła jedna z gwiazd zespołu

Zmarł Władysław Pałaszewski, były zawodnik reprezentacji Polski

Pałaszewski zasłynął w Sparcie Legnica oraz we wrocławskim AZS-ie i Gwardii. To właśnie w czasie grania w barwach ostatniego z klubów zdobył dwa medale mistrzostw Polski. Jako zawodnik reprezentacji wystąpił 13 razy, a podczas mistrzostw świata w 1962 r. wraz z kolegami z drużyny zajął szóste miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje prezes polskiego klubu. Tragedia w Wielki Piątek

Nie żyje były trener reprezentacji Polski

Jeszcze w czasie swojej gry zaczął pełnić funkcję mentora. Zdobył wówczas czterokrotne mistrzostwo kraju jako trener ligowy, a w 1964 roku spełnił się także jako asystent trenera polskiej reprezentacji kobiet w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio. 16 lat później pełnił tę funkcję także w drużynie męskiej podczas igrzysk w Moskwie. Był trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski, której zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo Europy w 1971 roku.

Spełniał się także jako sędzia. Prowadził finał kobiecego turnieju podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. W 2003 roku został uhonorowany miejscem w Alei Gwiazd Polskiej Siatkówki w Miliczu.

Źródło: Fakt.pl, Sport.pl