Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje polska mistrzyni świata i Europy. Miała tylko 20 lat
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 28.03.2024 21:13

Nie żyje polska mistrzyni świata i Europy. Miała tylko 20 lat

świeczka
fot. Unsplash/zae zhu

Tragiczne informacje przekazał w czwartek 28 marca w mediach społecznościowych Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej. Zmarła mistrzyni Europy juniorek i mistrzyni Europy juniorek młodszych w trójboju siłowym Wiktoria Sieczka. Miała zaledwie 20 lat.

Nie żyje 20-letnia polska mistrzyni świata i Europy

Informację o nagłej śmierci 20-letniej zawodniczki przekazała w mediach społecznościowych jej szkoła. Wiktoria Sieczka osiągała wybitne sukcesy sportowe w trójboju siłowym sprzętowym, na który składa się wyciskanie sztangi na ławce płaskiej, przysiad ze sztangą, a także martwy ciąg.

20-letnia zawodniczka w 2021 zdobyła złoty medal mistrzostw świata, a także złoto w mistrzostwach Europy juniorów młodszych. W 2022 wygrała w kategorii juniorek. Była również mistrzynią Polski, a także rekordzistką kraju.

Nie żyje Wiktoria Sieczka, mistrzyni świata i Europy w trójboju siłowym

Wiktoria Sieczka zmarła we wtorek 26 marca. Nie podano przyczyny zgonu, jednak jak przekazał w komunikacie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej, 20-latka zmarła nagle.

Z ogromnym żalem informujemy, że 26 marca 2024 roku zmarła nagle Wiktoria Sieczka, ubiegłoroczna absolwentka klasy o profilu technik reklamy - wybitna sportsmenka, mistrzyni świata w trójboju siłowym, sympatyczna uczennica i powszechnie lubiana koleżanka. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom - napisano.

Nie żyje 20-letnia Wiktoria Sieczka

W komentarzach pod komunikatem szkoły o śmierci 20-letniej zawodniczki pojawiło się mnóstwo słów wsparcia i kondolencji. Lokalna społeczność nie ukrywa swojego głębokiego żalu z powodu tragedii.

ZOBACZ: Nie żyje słynny piłkarz. Dwa razy zdobywał Puchar Europy

Jak przekazano, uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 kwietnia 2024 r. o godz. 12:30 w Kościele pw. Świętego Brata Alberta, a następnie na cmentarzu parafialnym w Mirowie.