Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Niepokojące sceny w trakcie finału pucharu. Zasłabła jedna z gwiazd zespołu
Bartosz Nawrocki 01.04.2024 12:17

Niepokojące sceny w trakcie finału pucharu. Zasłabła jedna z gwiazd zespołu

Frida Maanum

Do wstrząsających scen doszło w trakcie finału pucharu kobiecej ligi angielskiej pomiędzy Arsenalem a Chelsea. Pod koniec spotkania na murawę padła zawodniczka tego pierwszego zespołu, Frida Maanum. Niezbędna była natychmiastowa pomoc medyków.

Zawodniczka Arsenalu zasłabła w doliczonym czasie gry

W doliczonym czasie drugiej połowy doszło do sytuacji, w której wszyscy wstrzymali oddech. Na murawę stadionu Molineux, na którym rozgrywano finał pucharu kobiecej ligi angielskiej padła piłkarka Arsenalu, Frida Maanum

Norweżka straciła przytomność, a jako pierwsza przy zawodniczce pojawiła się jej koleżanka z zespołu, Katie McCabe. Po chwili pojawili się także medycy, którzy udzielili jej pierwszej pomocy i podali tlen.

W wyniku tego zdarzenia mecz został przerwany na 10 minut. Kiedy jednak udało się ustabilizować stan Maanum, zniesiono ją na noszach i przetransportowano do szpitala. Towarzyszyły jej owacje na stojąco od kibiców obu zespołów.

Zasłabł w trakcie meczu. Nie żyje legendarny napastnik Nie żyje prezes polskiego klubu. Tragedia w Wielki Piątek

Arsenal przekazał informację o stanie zdrowia zawodniczki

Niedługo po tym zajściu zespół Arsenalu przekazał informacje na temat stanu zdrowia swojej piłkarki. Całe szczęście, w komunikacie klubu czytamy same pozytywne wieści.

Frida jest przytomna, mówi, a jej stan jest stabilny. Przez najbliższy czas będzie pod ścisłą opieką naszego sztabu medycznego. Jesteśmy z tobą, Frido - brzmi komunikat na portalu X

ZOBACZ: Strzelił 17 goli na angielskich boiskach. Młody piłkarz chce grać dla Polski

Póki co nie wiadomo, co było przyczyną zasłabnięcia zawodniczki Arsenalu. Za wcześnie również, by mówić o tym, co czeka ją w najbliższej przyszłości.

Arsenal ponownie wygrywa puchar

W finałowym starciu pucharu ligi angielskiej kobiet pomiędzy Arsenalem a Chelsea górą była czerwona część stolicy Anglii. Koleżanki Fridy Maanum wygrały 1:0, po golu w 116. minucie w dogrywce. Z pewnością zwycięstwo to sprawi, że Norweżka, która zasłabła, poczuje się jeszcze lepiej i szybciej stanie na nogi.