Sport.Goniec.pl > Tenis > Jakie wykształcenie ma Iga Świątek? Wielu kibiców nie miało pojęcia
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 31.03.2024 16:05

Jakie wykształcenie ma Iga Świątek? Wielu kibiców nie miało pojęcia

Iga Świątek
Fot. KAPiF

Iga Świątek to aktualnie najlepsza tenisistka świata, która cały czas dowodzi swoich umiejętności, wygrywając wiele turniejów tenisowych. Od początku 2024 roku triumfowała już w dwóch z nich, a przed nią chociażby Wimbledon czy Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Raszynianka jednak nie jest najlepsza tylko i wyłącznie na korcie, ponieważ wielkie wrażenie robi jej wykształcenie, a zwłaszcza wyniki maturalne. 

Iga Świątek w czołówce tenisistek, które były liderkami rankingu WTA

Iga Świątek zbliża się do setnego tygodnia panowania w rankingu WTA. Wygląda na to, że przebije tę barierę, ponieważ jej gra wygląda wyśmienicie, mimo ostatniej porażki w WTA Miami. Raszynianka aktualnie ma przewagę ponad 2,5 tys. pkt. nad drugą Aryną Sabalenką, której forma od wygranego Australian Open spadła. 

W rankingu tenisistek, które najdłużej liderowały w klasyfikacji WTA, Świątek jest już w TOP 10. Aktualnie zbliża się do wyniku Lindsay Davenport, która prowadziła przez 98 tygodni. Prawdopodobnie za chwilę zamienią się miejscami, co oznacza, że Polka będzie na 9. miejscu. Rekordzistka Steffi Graf, która jest idolką Świątek, zajmowała pierwsze miejsce w rankingu przez aż 377 tygodni.

Nie żyje partner Sabalenki. Znamy oficjalną przyczynę śmierci Iga Świątek ma problemy ze zdrowiem? Zabrała głos

Wykształcenie Igi Świątek. Imponujące wyniki matury

Z racji, że Iga Świątek podporządkowała swoje dotychczasowe życie tenisowi, póki co nie podjęła się studiowania. Raszynianka ma jednak wykształcenie średnie, a maturę zdała w 2020 roku. Zrobiła to na kilka miesięcy przed zdobyciem swojego pierwszego tytułu wielkoszlemowego we French Open

Wielkie wrażenie robią jednak maturalne wyniki tenisistki. Po zwycięstwie na Roland Garros w 2020, Polka pochwaliła się nimi. Z języka polskiego podstawowego uzyskała 83%, a z matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym - 100%. Iga Świątek również rozszerzała te przedmioty. Z przedmiotu ścisłego zdobyła 66%, a z języka angielskiego - 96%.

ZOBACZ: Iga Świątek rozbiła bank. Niewiarygodne, ile zarobiła w 2023 roku 

Sprawdźcie, może chodziliście do szkoły z Igą Świątek

Wiadomo również, w jakich placówkach kształciła się Iga Świątek. Tenisistka chodziła do Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 339 im. Raoula Wallenberga w Warszawie. Znajdowało się tam również gimnazjum, do którego uczęszczała raszynianka. Z kolei tak dobrze maturę zdała dzięki nauce w niepublicznym Autorskim Liceum Ogólnokształcącym nr 42 w Warszawie.