Sport.Goniec.pl > Tenis > Świątek zdobyła się na szczere wyznanie, wymieniła cztery nazwiska. Ważne słowa
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 31.03.2024 14:08

Świątek zdobyła się na szczere wyznanie, wymieniła cztery nazwiska. Ważne słowa

Iga Świątek
Fot. KAPiF

Iga Świątek ma teraz trochę czasu na odpoczynek od tenisowych turniejów. Nie wykorzystuje go jednak tylko na nicnierobienie, bo udziela chociażby wywiadów. Ostatnio wzięła udział w rozmowie z portalem tennis365.com, w której zdradziła, kto był dla niej tenisową inspiracją.

Iga nie robot, nie zawsze musi wygrywać

Iga Świątek wygrała w tym roku już dwa turnieje - w Dausze i w Indian Wells. Podczas zakończonego wczoraj Miami Open Polka odpadła z Jekatieriną Aleksandrową w 1/8 finału. Nie zmienia to faktu, że raszynianka ma bardzo komfortową sytuację w rankingu WTA. 

Dzięki swoim świetnym wynikom oraz niepowodzeniom jej bezpośrednich rywalek, Aryny Sabalenki i Coco Gauff, Polka ma 2520 pkt. przewagi nad drugą Białorusinką. Sytuacja, w jakiej się znalazła pozwala jej na chwile słabości, bez obaw o utratę prowadzenia.

Zabawna wpadka Igi Świątek. Reakcja Polki rozśmiesza do łez Tak Iga Świątek radzi sobie ze stresem. Niecodzienny sposób

Iga Świątek ujawnia, kto jest jej idolem

Raszynianka udzieliła ostatnio wywiadu portalowi tennis365.com. W rozmowie wypowiedziała się m. in. o tenisistach i tenisistkach, na których się wzoruje. Wskazała też konkretne cechy tych osób, które próbuje adaptować.

Rafael Nadal był moim idolem od najmłodszych lat i zainspirował mnie do ciężkiej pracy i zachowania pokory. Steffi Graf za dążenie do doskonałości i intensywną obecność na korcie. Serena i Venus Williams za to, że kształtują naszą grę w sposób, w jaki gramy dzisiaj i zmieniają ją na tak wielu poziomach

ZOBACZ: Iga Świątek zabrała głos po przegranej w Miami. “Jestem zawiedziona”

Przed Igą jeszcze trochę odpoczynku

Iga Świątek wróci na kort 12 kwietnia. Wtedy to rozpoczną się eliminacje Billie Jean King Cup, w którym udział weźmie reprezentacja Polski kobiet, z raszynianką na czele. Nasza kadra zmierzy się na wyjeździe ze Szwajcarkami. Zatem Świątek ma jeszcze niecałe 2 tygodnie na regenerację i dobre przygotowanie się do tego spotkania.