Sport.Goniec.pl > Tenis > Zabawna wpadka Igi Świątek. Reakcja Polki rozśmiesza do łez
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 28.03.2024 15:31

Zabawna wpadka Igi Świątek. Reakcja Polki rozśmiesza do łez

Iga Świątek
Fot. Screen X/TennisTV

Iga Świątek pożegnała się z turniejem w Miami po odpadnięciu w 1/8 finału. Przed opuszczeniem Florydy, Polka wzięła udział w zabawie wraz z pozostałymi tenisistami i tenisistkami, w której zawodnicy mieli odpowiadać na zadane pytania. Świątek popełniła zabawną gafę, którą pokazano na klipie wideo.

Bolesna porażka Igi Świątek w Miami

Liderka światowego rankingu WTA zmierzyła się w 1/8 finału z Rosjanką, Jekatieriną Aleksandrową. Polka miała po swojej stronie lepsze umiejętności oraz statystyki. Szanse procentowe na zwycięstwo Polki wynosiły aż 88%, ale mimo tego, Świątek nie była w stanie pokonać Aleksandrowy. Rosjanka wygrała 6:4, 6:2 i wyeliminowała raszyniankę z turnieju.

Aleksandrowa nie ukrywała swojej radości po zwycięstwie. W wywiadzie pomeczowym Rosjanka przyznała, że ciężko zapracowała na swój sukces i triumf nad Polką.

Grałyśmy już kilka razy i czasami kończyło się to trzema setami. Czasami byłam już bliska tego (by pokonać Świątek - przyp. red), ale wciąż daleko. Wygrana z nią to oczywiście wspaniałe uczucie. Nie jestem pewna, czy to zwycięstwo jest niespodzianką, czy nie, ale po prostu ciężko pracowałam na korcie i to się opłaciło.

Porażka na korcie, a potem jeszcze to. Komunikat WTA w mediach społecznościowych

Zabawna wpadka Igi Świątek

Iga Świątek miała powody do sportowej złości po przegranej z Rosjanką, jednak miała też okazję na rozluźnienie w trakcie zabawy przed kamerami. Organizatorzy zaprosili sportowców do zabawy w odgadywanie zagadek. Jedna z nich brzmiała, “Kto to nosi?”, a tenisiści mieli na podstawie zdjęć określić, kto znajduje się na zdjęciu.

Kolej padła na Igę Świątek, która po obejrzeniu jednego zdjęcia od razu wypaliła: “Katy Perry”. Liderka rankingu WTA nie zdawała sobie sprawy, że zasady polegają na wskazaniu tenisistów, a nie wszystkich celebrytów. Polka po chwili zreflektowała się i wybuchła śmiechem. Świątek wytłumaczyła swój błąd, ale dodała, że słynna piosenkarka mogłaby ubrać strój przedstawiony na zdjęciu.

Myślałam, że to celebrytki. Okej, to nie jest Katy Perry. To oczywiście Venus Williams. (...) Ale szczerze mówiąc, Katy Perry mogłaby to nosić.

ZOBACZ TAKŻE: Porażka na korcie, a potem jeszcze to. Komunikat WTA w mediach społecznościowych

Kolejny turniej na horyzoncie

Iga Świątek nie ma za bardzo czasu na odpoczynek, a jej napięty kalendarz zawiera kolejne ważne turnieje. Pod koniec kwietnia rusza kolejny turniej rangi WTA1000 - Madrid Open. Świątek potwierdziła swój udział w turnieju.

Inną tenisistką, która oficjalnie zdecydowała o wzięciu udziału w zmaganiach w Madrycie jest Aryna Sabalenka. Białorusinka będzie tym samym bronić tytułu, który wywalczyła w zeszłym roku. Turniej w Madrycie rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do 5 maja.