Sport.Goniec.pl > Tenis > Niesportowe zachowanie Sabalenki. Emocje wzięły górę
Filip Wilkiewicz 25.03.2024 13:10

Niesportowe zachowanie Sabalenki. Emocje wzięły górę

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka odpadła w 3 rundzie turnieju Miami Open. Białorusinka przegrała z Ukrainką, Anheliną Kalininą 6:4,1:6 i 6:1. Po zakończonym meczu Sabalenka nie utrzymała nerwów na wodzy.

Aryna Sabalenka odpadła z turnieju w Miami

Aryna Sabalenka rozpoczęła zmagania w Miami od świetnego zwycięstwa w meczu z Hiszpanką Paulą Badosą. Białorusinka wygrała po dwóch setach i zameldowała się w III rundzie turnieju WTA 1000 w Miami.

W tej fazie turnieju przeciwniczką Białorusinki była Anhelina Kalinina. Ukrainka pokonała w poprzedniej rundzie Caroline Wozniacki 5:7, 7:5, 6:4. W obliczu konfrontacji Kalininy z Sabalenką nikt nie był w stanie przewidzieć tego, co miało się wydarzyć w trakcie tego pojedynku.

Miami Open. Sabalenka odpadła w trzeciej rundzie

Przebieg meczu

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Sabalenki, która zdobyła pierwsze dwa gemy. Ukrainka nie pozostała dłużna swojej rywalce i zaczęła odrabiać straty. Po zaciekłej walce o kolejne punkty, pierwszy set zakończył się wygraną Kalininy 6:4.

Aryna Sabalenka wróciła do gry w drugim secie, gdzie zaprezentowała się z fantastycznej strony i pewnie zwyciężyła 1:6, doprowadzając do remisu w meczu. O wyniku spotkania miał zadecydować trzeci, ostatni set.

Frustracja Sabalenki

Problemy Białorusinki zaczęły się w ostatniej partii, gdzie tenisistka zaczęła popełniać sporo błędów, które budziły w niej frustrację. Najpierw, Sabalenka została upomniania przez arbitra za wybicie piłki poza kort. Kibice byli wtedy w stanie usłyszeć przekleństwa w wykonaniu Białorusinki, która nie mogła nad sobą zapanować.

Sabalenka przegrała trzeci set 6:1 i odpadła z turnieju. Po zakończonym spotkaniu zawodniczka z Białorusi wpadła w szał i uderzyła kilkukrotnie rakietą o podłoże. Sabalenka nie podziękowała rywalce za grę i udała się bezpośrednio do szatni. Anhelina Kalinina mogła świętować swoje zwycięstwo i zacząć przygotowania do kolejnej rundy turnieju. W 1/8 finału Ukrainka zmierzy się z Julią Putincewą.