Sport.Goniec.pl > Tenis > Złe wieści dla fanów Igi Świątek. Jest termin kolejnego spotkania
Filip Wilkiewicz 25.03.2024 11:08

Złe wieści dla fanów Igi Świątek. Jest termin kolejnego spotkania

Iga Świątek pokonała Linde Noskovą w 1/16 finału turnieju w Miami. Starcie między Polką a reprezentantką Czech trwało prawie trzy godziny. Poznaliśmy termin kolejnego meczu Świątek, jednak dla polskich kibiców nie jest to dobra informacja

Przegrany pierwszy set

W trakcie meczu obie tenisistki popełniały sporo błędów. Świątek rozpoczęła całkiem dobrze, doprowadzając do stanu 40:15 w trakcie pierwszego seta. Polka miała okazje na wyjście na prowadzenie 3:0 w gemach, jednak Noskova odzyskała swój rytm i dwukrotnie nadrabiała stratę do Świątek.

Sprzymierzeńcem dla tenisistek ewidentnie nie była pogoda na Florydzie. Z powodu opadów deszczu, mecz musiał być wstrzymany na kilka minut.

Po wznowieniu gry Czeszka umiejętnie zdobywała kolejne punkty i doprowadziła do tiebreaka, w którym była lepsza od Polki.

Miami Open. Sabalenka odpadła w trzeciej rundzie

Iga Świątek w kolejnej rundzie w Miami

Drugi set rozpoczął się bliźniaczo do pierwszego. Świątek ponownie lepiej rozpoczęła grę i prowadziła aż 5:1. Czeszka znowu wzięła się za odrabianie strat i doprowadziła do stanu 5:4. Tym razem, Iga Świątek nie dała szansy swojej rywalce i wygrała kolejny gem, jednocześnie triumfując w drugim secie.

Decydujący okazał się trzeci set, w którym Polka pokazała swoją wyższość nad Noskovą i zwyciężyła 6:4, wygrywając całe spotkanie. Pojedynek w Miami trwał dokładnie 2 godziny i 42 minuty.

Ujawniono termin kolejnego meczu Igi Świątek

Liderka światowego rankingu WTA w kolejnej rundzie Miami Open zmierzy się z Jekatieriną Aleksandrową. Reprezentantka Rosji w drodze do 1/8 finału pokonała swoją rodaczkę, Anastasiję Pawluczenkową 6:4, 3:6, 6:3. Iga Świątek zmierzy się z Aleksandrową po raz piąty w swojej karierze. Do tej pory, trzy razy górą była Polka, natomiast jedno spotkanie zakończyło się na korzyść Rosjanki.

Mecz 1/8 finału jest zaplanowany jako drugi w kolejce w sesji wieczornej, co oznacza, że odbędzie się prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek. Pojedynek ma zostać rozegrany nie wcześniej niż o godzinie 1:30 czasu polskiego.