Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kuriozalny gol w ekstraklasie. Bramkarz trafił z własnej połowy
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.04.2024 18:17

Kuriozalny gol w ekstraklasie. Bramkarz trafił z własnej połowy

mecz

To nie primaaprilisowy żart – w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy gola zdobył bramkarz. Sensacyjna sytuacja poskutkowała remisem Puszczy Niepołomice z Radomiakiem Radom. Internauci nie dowierzają w dokonanie Gabriela Kobylaka, który już zapisał się w historii.

Zaskakująca sytuacja podczas meczu Puszcza Niepołomice z Radomiakiem Radom

W Poniedziałek Wielkanocny Puszcza Niepołomice od pierwszych chwil meczu okazywała przewagę w starciu z Radiomiakiem Radom. Już od 4. minuty sytuacja gości stała się nieciekawa, kiedy wynik otworzył Roman Yakuba. Dodatkowo tuż po przerwie z czerwoną kartką z boiska zszedł Vagner Goncalves. Jak się okazało, sytuację uratował… bramkarz.

Bramkarz zaatakował kibica w trakcie meczu. Nagranie niesie się po sieci

Gol bramkarza w Ekstraklasie

Radomiak nieudolnie próbował doprowadzić do wyrównania. Nikt nie mógł spodziewać się, że bohaterem meczu zostanie Gabriel Kobylak, który w zaskakujący sposób doprowadził do wyrównania wyniku. 22-latek przejął piłkę od Luki Vuskovicia i wykorzystał wyjście Oliwiera Zycha. Bez dłuższego zastanowienia, wyszedł przed swoje pole karne i huknął na długość całego boiska, a piłka wpadła do siatki rywali.

Gol Gabriela Kobylaka

Piłka po drodze kozłowała przed bramką Oliwiera Zycha i bez wątpienia go zmyliła. Brawurowa akcja Kobylaka spowodowała remis 1:1. Internauci, mimo sporego zaskoczenia, zgodnie pochwalili młodego piłkarza.

Idealny gol na 1 kwietnia. Za takie rzeczy kocham Ekstraklasę – napisał jeden z użytkowników platformy X.

Kobylak zapisał się tym samym w historii jako jeden z bramkarzy, który strzelili gola w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej dokonali tego m.in. Artur Boruc, Sabastian Nowak czy Marian Kelemen.

Źródło: Radio ZET, Fakt.pl, sportowefakty.pl