Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Moder wystąpi w hitowym starciu? Pierwszy taki przypadek od blisko dwóch lat

Moder wystąpi w hitowym starciu? Pierwszy taki przypadek od blisko dwóch lat

Jakub Moder

Jakub Moder przez ponad 18 miesięcy pauzował z powodu zerwanego więzadła krzyżowego. Proces jego rekonwalescencji oraz przywracania do pierwszego zespołu był bardzo długi, ale wydaje się, że już się kończy. Trener Brighton, Roberto de Zerbi ma pomysł, który z pewnością spodoba się polskiemu pomocnikowi.

Kwiecień 2022: diagnoza niczym wyrok dla Modera

2 kwietnia 2022 roku Brighton rozgrywało swój mecz w ramach 31. kolejki Premier League z Norwich City. Jakub Moder wszedł z ławki, jednak spotkanie to zapamięta jako jedno z najgorszych w jego karierze. Pięć minut obecności na murawie wystarczyło, by polski pomocnik przeżył ogromny koszmar. Po tym czasie Moder opuścił boisko na noszach, zalewając się łzami. Późniejsza diagnoza była brutalna - zerwane więzadło krzyżowe w kolanie i długa rozłąka z piłką. W tamtym momencie perspektywa gry na mistrzostwach świata w Katarze praktycznie zniknęła, jednak nikt się nie spodziewał, że przerwa od grania będzie się tak bardzo przedłużać. Dopiero pod koniec października zeszłego roku, a więc po ponad 18 miesiącach Jakub Moder wrócił na boisko w barwach Brighton. Zaczął od spotkania z Arsenalem w drużynie U21, a potem stopniowo zbierał pierwsze minuty w dorosłej drużynie. Teraz przed Polakiem wielka szansa na powrót do pierwszego składu zespołu Roberto de Zerbiego, który ma pewien plan na pomocnika.

Jakub Kiwior strzelił gola w meczu Premier League Chciał dośrodkować, a strzelił nie do obrony. Gol sezonu w Ekstraklasie?

Roberto de Zerbi wystawia Modera w pierwszym składzie na mecz z Liverpoolem

Przed ogłoszeniem składu Brightonu na mecz 30. kolejki Premier League z Liverpoolem, dziennikarz “Meczyków” Tomasz Włodarczyk zdradził, że trener Roberto de Zerbi ma wystawić w tym spotkaniu Jakuba Modera od pierwszej minuty. Zapowiedzi się sprawdziły, ponieważ konto klubu na portalu X o godzinie 14:00 ogłosiło wyjściową jedenastkę. Wśród zawodników nie da się nie zauważyć polskiego pomocnika, dla którego będzie to pierwsza taka sytuacja od 757 dni i starcia z Newcastle.

ZOBACZ: Szykuje się wielki powrót do reprezentacji? “Jestem gotowy”

Moder otrzymuje coraz więcej minut

W Brighton zdają sobie sprawę z tego, jak poważną kontuzję odniósł Jakub Moder. Z tego powodu, od października zeszłego roku sztab szkoleniowy bardzo ostrożnie wprowadza swojego zawodnika z powrotem do zespołu.

Zaczął od gry dla drużyny do lat 21, potem wchodził z ławki i łapał kilka minut w spotkaniach Premier League, aż do dziś, kiedy to wyjdzie wraz z kolegami w wyjściowym składzie na Liverpool. Jeżeli pomocnik będzie pokazywał się z dobrej strony, a kontuzje będą trzymały się od niego z daleka, możemy być spokojni o formę Polaka nie tylko w klubie, ale i na zbliżającym się EURO 2024.