Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Sensacyjne doniesienia ws. przyszłości Marka Papszuna. Ogromne zaskoczenie
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 07.04.2024 12:57

Sensacyjne doniesienia ws. przyszłości Marka Papszuna. Ogromne zaskoczenie

Marek Papszun
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Raków Częstochowa najprawdopodobniej nie obroni tytuły mistrza Polski z poprzedniego sezonu. Co więcej, w ostatnich 5 meczach ligowych tylko raz udało im się zwyciężyć. W obliczu kryzysu klubu spod Jasnej Góry zaczyna się mówić coraz głośniej o możliwym powrocie szkoleniowca, który wzniósł ten klub na szczyt.

Nie najlepszy debiutancki sezon Dawida Szwargi w roli trenera Rakowa

Dawid Szwarga został nowym szkoleniowcem Rakowa Częstochowa, w wyniku odejścia z klubu Marka Papszuna. Nic dziwnego, że to on został mianowany na jego następcę, ponieważ pełnił funkcję jego asystenta. Kibice mieli więc nadzieję, że nowy szkoleniowiec będzie kontynuował dzieło zapoczątkowane przez poprzednika i awansuje do europejskich pucharów. W eliminacjach do Ligi Mistrzów było blisko dostania się do fazy grupowej, lecz ostatecznie częstochowianie wylądowali w Lidze Europy.

Niestety, od tamtego momentu zaczęła spadać forma piłkarzy Rakowa. Ostatnie miejsce w grupie i tylko 4 punkty na koncie polskiego klubu wyeliminowały go z rozgrywek. W lidze również nie jest najlepiej, ponieważ pretendent do mistrzostwa zajmuje obecnie 3. miejsce, tracąc do liderującej Jagielloni 6 punktów. W ostatnich 5 spotkaniach zawodnicy Dawida Szwargi wygrali tylko raz, z Koroną Kielce. Na domiar złego, w ćwierćfinale Pucharu Polski Raków poniósł klęskę 0:3 z Piastem Gliwice i odpadł z turnieju. Zatem, częstochowianie mogą zakończyć ten sezon bez jakiegokolwiek sukcesu.

Zbigniew Boniek dosadnie o premii za awans na Euro 2024. "Nie wykonali zadania" Władze klubu Ekstraklasy straciły cierpliwość. Stanowcze kroki po wpadce

Szykuje się powrót Marka Papszuna? Są głosy w tej sprawie

Ostatnie 3 mecze Rakowa Częstochowa to remisy 1:1 zarówno z ŁKS-em, jak i Ruchem Chorzów, czyli klubami zajmującymi dwa ostatnie miejsca w Ekstraklasie. Jednak przedwczorajsze starcie z Radomiakiem Radom zakończyło się porażką podopiecznych Dawida Szwargi 1:2. Po tym spotkaniu głos na portalu X zabrał właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

Po meczu z Puszczą (zremisowanym 1:1 - przyp. red.) byłem zły. Po Ruchu rozgoryczony. Dziś nie jestem w stanie opisać tego uczucia… Uwierzcie, że przeżywam to co najmniej równie mocno jak Wy. Dziś jednak nie będzie żadnych decyzji. Na początku tygodnia ogłosimy czy i ewentualnie jakie podejmiemy działania

Z komunikatu wynika, że w najbliższym czasie mogą zapaść jakieś decyzje w sprawie osoby pełniącej rolę szkoleniowca zespołu. W obliczu słabszej formy drużyny najbardziej narażony na utratę stanowiska jest oczywiście Dawid Szwarga. 

ZOBACZ: Nie żyje Franciszek Tokarski. 14-letni piłkarz w grudniu uległ poważnemu wypadkowi

Ciekawymi doniesieniami podzielił się Janusz Basałaj, za pośrednictwem kanału “Meczyki” na YouTube. Zapowiada on powrót Marka Papszuna do Częstochowy.

Rozmawiałem z osobą, która jest bardzo dobrze poinformowana w polskiej piłce, że Marek Papszun być może wróci do Rakowa. Taka opcja jest możliwa

 

To on uczynił Raków wielkim

Marek Papszun był trenerem Rakowa Częstochowa jeszcze wtedy, gdy ten grał w II lidze. Rok po roku tworzył on silny i zgrany zespół, który do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył w 2019 roku. W 2021 zdobył z klubem Puchar Polski, co powtórzył jeszcze w następnej edycji. W zeszłym sezonie wygrał mistrzostwo Polski, po czym odszedł z zespołu, chcąc odpocząć od pracy trenera. Został ekspertem Canal+ Sport i kilkukrotnie był łączony z pracą w reprezentacji Polski. Ostatecznie po dziś dzień nie podjął pracy jako trener w żadnym nowym klubie czy kadrze. Czas pokaże, czy ojciec sukcesu Rakowa Częstochowa ponownie dołączy do zespołu.