Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dawid Kubacki wycofany z Pucharu Świata. Thurnbichler podjął decyzję
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.02.2024 22:53

Dawid Kubacki wycofany z Pucharu Świata. Thurnbichler podjął decyzję

Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler podjął stanowczą decyzję wobec Dawida Kubackiego. Polak nie wystartuje w zbliżających się konkursach Pucharu Świata w Lahti. - W pełni rozumiem, że jest wielkim wojownikiem i zawsze chce rywalizować, ale podjąłem taką decyzję, a on ją zaakceptował - przekazał Thurnbichler.

Thurnbichler wycofał Kubackiego z Pucharu Świata w Lahti

Thomas Thurnbichler wycofał Dawida Kubackiego z Pucharu Świata w Lahti. W najbliższy weekend odbędą się tam aż trzy konkursy. Decyzja szkoleniowca polskiej kadry podyktowana jest kiepską formą Kubackiego, który ma za sobą bardzo słaby weekend w Oberstdorfie.

W sobotę Kubacki zajął 39. miejsce i nie awansował do finału. W niedzielę z kolei polski skoczek nie przebrnął przez kwalifikacje, przy okazji zaliczając groźnie wyglądający upadek tuż po lądowaniu. Trener zdecydował, że Kubackiemu przyda się chwila odpoczynku.

Krzysztof Piątek strzelił już 13 gola w tym sezonie

Dawid Kubacki nie weźmie udziału w Pucharze Świata w Lahti

Thomas Thurnbichler przyznał, że Dawid Kubacki zaakceptował jego decyzję. Trener polskiej kadry liczy na powrót formy jednego z naszych najbardziej utytułowanych zawodników na cykl Raw Air.

ZOBACZ: Adam Małysz zaskoczył w studio. Mówił o ważnych zmianach

Podjęliśmy decyzję, że Dawid powróci do treningu - po raz ostatni. Powróci z pełną świeżością i pewnością siebie na cykl Raw Air. Postaramy się stworzyć dla niego jak najlepszy plan. Chciał dalej startować, jak przez cały sezon. W pełni rozumiem, że jest wielkim wojownikiem i zawsze chce rywalizować, ale podjąłem taką decyzję, a on ją zaakceptował. Idziemy w tym kierunku. Mam nadzieję, że ujrzymy go w dobrej formie podczas Raw Air - poinformował Thurnbichler.

Thurnbichler zadowolony z postawy Kamila Stocha

Thomas Thurnbichler skomentował także postawę Kamila Stocha, który w sobotę zajął w konkursie 12 miejsce, a w niedzielę na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie poprawił się o jedno oczko i uplasował na 11 pozycji. Sam Mistrz Olimpijski po swoich skokach nie ukrywał dawno niewidzianego zadowolenia i uśmiechu.

Dobrze widzieć go tak pewnego siebie. Myślę, że to może być ważne w kontekście ostatniej części sezonu. Takiego Kamila potrzebujemy, lidera drużyny. […] Myślę, że dla pozostałych po trzech tygodniach podróży dobrze będzie wreszcie wrócić do domu. To będą pierwsze dni w domu po długim czasie, podziałają odświeżająco. Olek i Piotrek powinni pokazać świetną formę w kolejnych konkursach - powiedział Thurnbichler.

Puchar Świata w fińskim Lahti zaplanowany jest na przyszły weekend.