Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Groźny upadek Dawida Kubackiego. Kibice wstrzymali oddech
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 25.02.2024 16:15

Groźny upadek Dawida Kubackiego. Kibice wstrzymali oddech

Dawid Kubacki
Twitter @Eurosport_PL (screen)

Bardzo niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczył w niedzielę 25 lutego Dawid Kubacki. Polak podczas swojego kwalifikacyjnego skoku na obiekcie mamucim w Oberstdorfie runął na ziemię z dużej wysokości. Kibice wstrzymali oddech. 

Niebezpieczny upadek Kubackiego

Dawid Kubacki w związku ze słabym występem w sobotnim konkursie na skoczni mamuciej w Oberstdorfie w niedzielę otworzył kwalifikacje. Skoczkowie startowali bowiem adekwatnie do pozycji zajmowanych w klasyfikacji PŚ w lotach narciarskich.

Kwalifikacje rozpoczęły się z lekkim opóźnieniem. Wszystko przez bardzo silne podmuchy wiatru, które utrudniały skakanie. Organizatorzy przetrzymali nieco Kubackiego na belce startowej, ale finalnie Polak dostał już po kilku minutach zielone światło. Odległość, jaką uzyskał nasz zawodnik, znów nie przysporzyła radości kibicom, a na domiar złego tuż po lądowaniu przez moment sprawiła, że wstrzymali oddechy. Kubacki po skoku przewrócił się bardzo niebezpiecznie.

Protest zawodników Górnika Zabrze. Poszło o pieniądze

Dawid Kubacki runął na ziemię. Wyglądało to niebezpiecznie

Dawid Kubacki uzyskał odległość zaledwie 176,5 metra, a chwilę po lądowaniu bardzo niebezpiecznie upadł. Przez moment wyglądało to groźnie, jednak po chwili Polak o własnych siłach wstał i opuścił zeskok. Kibice mogli odetchnąć z ulgą, jednak przez chwilę najedli się strachu. Skok Kubackiego i późniejszy upadek zarejestrowały kamery.

Pozytywne wieści - po upadku w kwalifikacjach w Oberstdorfie u Dawida Kubackiego wszystko w porządku! - poinformował oficjalny profil Polskiego Związku Narciarskiego.

Dawid Kubacki zaliczył groźny upadek. Polak uspokaja

Dawid Kubacki w związku z upadkiem otrzymał zaledwie 22 punkty za styl. Noty oraz odległość, jaką uzyskał Polak, niemal na pewno spowodują, że nie zobaczymy go w niedzielnym konkursie, jeśli kwalifikacje zostaną rozegrane do końca.

ZOBACZ: Adam Małysz zaskoczył w studio. Mówił o ważnych zmianach

Mój błąd przy lądowaniu, wszystko w porządku, wygląda na to ze kwalifikacje zostaną odwołane, więc liczę na start w konkursie - przekazał Kubacki w rozmowie z Eurosportem.

Dzisiejszy konkurs indywidualny w Oberstdorfie zaplanowany jest na godzinę 16:00. 

 

Źródło: Eurosport