Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek strzelił już 13 gola w tym sezonie
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 25.02.2024 15:13

Krzysztof Piątek strzelił już 13 gola w tym sezonie

Krzysztof Piątek gol
Screen X/FootColic

Krzysztof Piątek pokazuje, że jest w formie przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji Polski. W meczu z Gaziantepem Polak popisał się nietuzinkowym trafieniem. To jego 13. bramka w tym sezonie tureckiej Super Lig.

Piątek wyprowadził Basaksehir na prowadzenie

Istanbul Basaksehir ma w bieżącym sezonie pożytek ze swojego polskiego napastnika. W tym miesiącu Piątek strzelił już trzecią bramkę, a ta z ostatniego meczu była wyjątkowej urody. Krzysztof wyprowadził na prowadzenie swój zespół w spotkaniu z Gaziantepem, który zajmuje miejsce w strefie spadkowej ligi tureckiej. 

Zbigniew Ziobro zostanie przesłuchany mimo choroby? Pary 1/8 LE i LKE rozlosowane. Będzie "polski" pojedynek

"Pio" goni czołówkę strzelców

Bramka Polaka w ostatniej kolejce z Gaziantepem jest dla niego 13. w tym sezonie. Sprawia to, że jest on na 5. miejscu w klasyfikacji strzelców, a do czwartej, trzeciej i drugiej lokaty traci zaledwie gola. Pierwszy jest Edin Dzeko z 18 trafieniami. Zatem, jeżeli Piątek utrzyma formę strzelecką, może jeszcze zagrozić doświadczonemu Bośniakowi.

ZOBACZ TEŻ: Khalidov przegrał z Adamkiem. Kulisy kontuzji Mameda

Krzysztof Piątek przebojem wszedł do nowej drużyny

Polski “El Pistolero” jest najskuteczniejszym piłkarzem swojego klubu. Krzysztof Piątek od lata zeszłego roku pokazuje, że można na niego liczyć. Od samego początku jest podstawowym zawodnikiem Basaksehiru, a jego występy są nagradzane. Całkiem niedawno po raz trzeci z rzędu otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika miesiąca w klubie. M. in. dzięki jego bramkom zespół znajduje się na 7. miejscu w tabeli i cały czas liczy się w walce o europejskie puchary w przyszłym sezonie.