Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Khalidov przegrał z Adamkiem. Kulisy walki
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 25.02.2024 12:58

Khalidov przegrał z Adamkiem. Kulisy walki

Mamed Khalidov
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Tomasz Adamek zwyciężył z Mamedem Khalidovem na gali XTB KSW: Epic. “Góral” wygrał, ponieważ jego przeciwnik nie był w stanie wyjść do czwartej rundy, z powodu kontuzji ręki. Jak powiedział Mamed w strefie mieszanej, urazu nabawił się już miesiąc temu, a walka wieczoru tylko i wyłącznie pogłębiła go. Prawdopodobnie doszło do złamania kończyny.

Adamek faworytem, mimo długiej przerwy

Pojedynek Khalidova z Adamkiem toczył się na zasadach bokserskich, w dużych rękawicach. Walka zakontraktowana była na 6 rund, jednak już po trzech poznano zwycięzcę, z powodu niezdolności Mameda do dalszej walki. Rywalizację można uznać za niezwykle wyrównaną, mimo że formuła bokserska bardziej sprzyjała Tomaszowi Adamkowi, który jest przecież byłym mistrzem świata IBF i IBO. Ponadto “Góral” stoczył swoją ostatnią walkę w 2018 roku, podczas gdy Khalidov jest cały czas aktywny.

Rodzina zginęła w pożarze. Co ustaliła prokuratura? Decydujący gol Polaka. Roma z awansem w Lidze Europy

Khalidov tłumaczy kulisy swojej kontuzji

Mamed Khalidov nie wyszedł do czwartej rundy bokserskiego pojedynku z Adamkiem. Werdykt był jasny: TKO, kontuzja i wygrana Tomasza. Po walce wyjaśnił, że rękę rozwalił sobie w drugiej rundzie, a w trzeciej, podczas pójścia na wymianę, pogłębił swój uraz i prawdopodobnie złamał kość. Czeczen z pochodzenia nie krył również frustracji, ale i jednocześnie zdradził, że z urazem zmagał się już od jakiegoś czasu.

Kontuzja przydarzyła mi się około miesiąc temu. W sparingach w klubie uderzyłem między rękoma i rozwaliłem rękę. Nie chciałem kombinować, robiliśmy treningi, ale nie boksowałem tą ręką. Dałem jej się zagoić, było ok wszystko, ale w walce była adrenalina, ferwor, bije się z całej siły i niestety ręka nie wytrzymała (…) - tłumaczył w strefie mieszanej były międzynarodowy mistrz KSW.

Mamed Khalidov z pokorą odniósł się do pytania o to, czy czuł, że podczas walki był szybszy od rywala. Ten jednak odpowiedział, że nie ma potrzeby, by to analizować, ponieważ walkę przegrał. Przyznał, że mógłby to zrobić, gdyby to jego ręka powędrowała w górę.

ZOBACZ TEŻ: Groźne zdarzenie w meczu Ligue 2. Piłkarz został przewieziony do szpitala

W sieci wrze po walce wieczoru

Na portalu X można znaleźć wiele słów komentujących walkę Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem na XTB KSW: Epic. Najpierw warto wspomnieć o tym, jak punktowali sędziowie. Otóż, dwie rundy wygrał doświadczony zawodnika MMA, a jedną bokser, jednak tylko i wyłącznie dzięki karze nałożonej na Mameda za obalenie. Oczywiście punktacja nie miała znaczenia przy TKO z powodu kontuzji.

Dużo jest wpisów, które wyrażają lekki zawód walką wieczoru, od której oczekiwano wielu emocji. Zwracano także uwagę na słabą dyspozycję Adamka, który popełniał błędy w ustawieniu.

Podkreślano również, że mimo większego doświadczenia “Górala” w boksie, to zawodnik nastawiony na MMA lepiej radził sobie od niego. Zauważył to sam legendarny zawodnik KSW, Łukasz Jurkowski.