Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek napisał o Lewandowskim. Szybko musiał się tłumaczyć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.11.2023 22:18

Zbigniew Boniek napisał o Lewandowskim. Szybko musiał się tłumaczyć

Zbigniew Boniek Robert Lewandowski
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Zbigniew Boniek napisał o Robercie Lewandowskim. Krótki wpis wywołał wielką dyskusję i ironiczne komentarze drwiące z gry biało-czerwonych. Teraz były prezes PZPN się tłumaczy. Musiał to zrobić po otrzymaniu lawiny drwin.

Robert Lewandowski został doceniony przez Zbigniewa Bońka

Robert Lewandowski i jego koledzy z kadry narodowej nie mają dobrego czasu. Podobnie, jak kibice wierzący, iż biało-czerwoni nie zawstydzą ich podczas kolejnego meczu.

Po fatalnym meczu z Czechami, który obdarł nas z marzeń o bezpośrednim awansie do Euro 2024. Zbigniew Boniek zdecydował się jednak na wpis, który wprawił w osłupienie nie tylko kibiców, ale i komentatorów.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Zbigniew Boniek wywołał burzę swoim wpisem

Zbigniew Boniek opublikował we wtorek 21 listopada wpis. Wrócił pamięcią do meczu Polska-Czechy, którego nie chcą pamiętać na pewno kibice liczący na wysoką wygraną z południowymi sąsiadami. - Tak tylko przypomnę - bramka Piotrowskiego zaczęła się od Lewandowskiego, potem Zalewski i finał znany - napisał były szef PZPN.

ZOBACZ: Robert Lewandowski podjął decyzję. To już przesądzone

Na komentarze nie trzeba było długo czekać. - Będzie co wspominać! - zadrwił Krzysztof Stanowski. Drwiących komentarzy było jednak więcej. - Nie zapominajmy też o 2 bramkach strzelonych Wyspom Owczych, które dały nam miejsce na podium w tej grupie - czytamy w innym komentarzu. - Najważniejsza bramka w historii polskiego futbolu!!! Dziękujemy za pamięć - drwi kolejna osoba. Zbigniew Boniek postanowił się wytłumaczyć.

Były szef PZPN musiał się gęsto tłumaczyć

Oburzenie po wpisie Zbigniewa Bońka nie mogło umknąć jego uwadze. Drwiny z doceniania gry Polaków i sprawiły, iż były szef PZPN i legenda polskiej piłki nożnej ponownie zabrała głos. - Nikogo nie bronię, brak awansu z tej grupy to piłkarska kompromitacja - powiedział.

ZOBACZ: Sensacyjne odejście właśnie stało się faktem. “Mecz z Łotwą moim ostatnim”

To nie był jednak koniec tłumaczeń. - W barażach spotkamy się z drużynami jeszcze gorszymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja chciałbym widzieć polską reprezentację na Euro 2024. Nic więcej. Proste marzenie byłego reprezentanta - dodał Zbigniew Boniek.

Źródło: wp.pl