Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Afera po meczu Polska - Czechy. Trzech piłkarzy wyrzuconych z kadry
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.11.2023 15:42

Afera po meczu Polska - Czechy. Trzech piłkarzy wyrzuconych z kadry

Robert Lewandowski
Beata Zawadzka/East News

Po piątkowym meczu eliminacyjnym do Euro 2024 pomiędzy reprezentacją Polski a reprezentacją Czech doszło do skandalu. Trzech piłkarzy zostało wyrzuconych ze zgrupowania kadry - poinformował o tym oficjalnie piłkarski związek.

Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Czechami

W piątek 17 listopada reprezentacja Polski zaledwie zremisowała na Stadionie Narodowym z Czechami 1:1. Wynik ten oznacza brak możliwości bezpośredniego awansu na przyszłoroczne się Mistrzostwa Europy. Kadrę selekcjonera Michała Probierza czekają teraz mecze barażowe.

Z kolei reprezentacja Czech po remisie z Polską 1:1 wciąż ma bardzo duże szanse na bezpośredni awans na Euro 2024. Wystarczy, że w najbliższym spotkaniu z Mołdawią nasi południowi sąsiedzi zremisują. To zadanie może być jednak znacznie utrudnione, bowiem po meczu z Polską w Warszawie doszło do skandalu. Związek wyrzucił ze zgrupowania trzech piłkarzy.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Afera po meczu Polska – Czechy

Czeski związek piłki nożnej poinformował o wyrzuceniu ze zgrupowania kadry aż trzech zawodników. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta pożegnali się z reprezentacją i nie będą mogli pomóc swoim kolegom w poniedziałkowym spotkaniu z Mołdawią. Powodem takiej decyzji związku naruszenie regulaminu. Czeskie media informują, że po meczu z reprezentacją Polski zawodnicy zostali przyłapani w Czechach na wizycie w dyskotece, gdzie mieli bawić się do białego rana.

- Mieli regenerować siły, oszczędzać energię i przygotowywać się do ostatecznej bitwy. Zamiast tego na niecałe czterdzieści osiem godzin przed decydującym meczem z Mołdawią o awans do Mistrzostw Europy reprezentanci udali się na dyskotekę, gdzie bawili się do rana - podaje portal isport.blesk.cz.

Piłkarze reprezentacji Czech mieli niechętnie robić sobie zdjęcia z kibicami, którzy ich rozpoznali, ze względu na fakt, iż spożywali alkohol. Mimo to zostali w dyskotece do rana - informują czeskie media.

Skandal w reprezentacji Czech. Piłkarze opuścili zgrupowanie

Do skandalicznej sytuacji odniósł się natychmiast Czeski Związek Piłki Nożnej, który w niedzielę 19 listopada około południa przekazał w mediach społecznościowych oficjalny komunikat o wyrzuceniu piłkarzy z kadry. Jakub Brabec, Vladimir Coufal i Jan Kuchta w piątkowym meczu z reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym grali od pierwszych minut.

Przed reprezentacją Czech ważne poniedziałkowe spotkanie z Mołdawią. 20 listopada o godzinie 20.45 rozstrzygać się będą szansę na awans naszych południowych sąsiadów na Euro 2024. Jeśli reprezentacja Jaroslava Silhavy'ego zremisuje lub wygra, zapewni sobie awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. W przypadku porażki awans wywalczy Mołdawia, a Czesi mogą trafić do baraży i ponownie spotkać się z reprezentacją Polski.