Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zapytaliśmy Roberta Lewandowskiego o Fernando Santosa. Zaczął się głośno śmiać
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 28.03.2023 21:39

Zapytaliśmy Roberta Lewandowskiego o Fernando Santosa. Zaczął się głośno śmiać

Robert Lewandowski
YouTube/ŚwiatGwiazd

Fernando Santos dopiero co rozpoczął swoją przygodę z polską reprezentacją piłki nożnej, a już dosłownie nie schodzi z afisza. Przed portugalskim trenerem stoi niełatwe zadanie nie tylko podźwignięcia drużyny w sensie sportowym, ale też odbudowania autorytetu wśród zawodników, który mocno nadszarpnął Czesław Michniewicz. Co więc sądzi o nim kapitan biało-czerwonych? Zapytany o to przez portal Świat Gwiazd Robert Lewandowski, mocno zaskoczył reakcją.

Szorstki debiut Fernando Santosa

Nie da się ukryć, że polska reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn nie wzbudza ostatnio pozytywnych emocji. Zatrudniony w zastępstwie za odchodzącego w atmosferze skandalu Czesława Michniewicza Portugalczyk Fernando Santos miał potrząsnąć naszymi zawodnikami, póki co jednak zaserwował nam nudny i zwyczajnie przykry seans podczas meczów z Czechami i Albanią.

Zadowolonych w pełni ze swoich występów w naszej drużynie można było ze świecą szukać, a o uldze z wyszarpanego wczoraj zwycięstwa mówił sam kapitan Robert Lewandowski. Nasz snajper nr 1 za swój występ zebrał zresztą same negatywne recenzje, a litości dla niego nie miał nawet sam Włodzimierz Lubański.

Mimo tego, filar narodowej kadry jest dobrej myśli i wierzy w umiejętności Santosa, czego wyrazem są słowa, jakie nieraz padały pod jego adresem w trakcie wielu medialnych wywiadów. Zasadnym jest więc pytanie, czy zdanie Lewandowskiego na temat szkoleniowca zmieniło się po ostatnich doświadczeniach? O tym właśnie rozmawiała z piłkarzem dziennikarka “Świata Gwiazd” Monika Maszkiewicz.

Katarzyna Dowbor wyremontowała im dom. Straszne, co stało się później

Wymowna reakcja Roberta Lewandowskiego

- Michniewicz czy Santos? - to tylko z pozoru łatwe pytanie “Świat Gwiazd” zadał Robertowi Lewandowskiemu podczas spotkania, do którego doszło we wtorek, zaledwie dzień po meczu z Albańczykiami. 

Nasz kapitan początkowo wydawał się być zaskoczony postawioną tak bardzo wprost sprawą, po chwili jednak szeroko uśmiechnął się i odparł “To zależy…”. Bez żadnego wahania odpowiedział zaś, że z nowym trenerem pracuje mu się “dobrze”.

- Jeśli chodzi o Santosa, to widać, że to zgrupowanie mu dużo dało i szybko wyciąga wnioski. Sam powiedział, że te parę treningów, te dwa mecze dały mu dużo i teraz wie przede wszystkim, jak do nas podchodzić, jakie treningi będą dla nas najbardziej efektywne i jakby zdał sobie sprawę, że każdy kraj, każda reprezentacja się różni - powiedział.

Duże szanse na awans

Patrząc na słowa Roberta Lewandowskiego, pozostaje mieć tylko nadzieję, że dobre samopoczucie pójdzie w parze z wynikami sportowymi.

Przed naszymi zawodnikami jeszcze mecze z Mołdawią i Wyspami Owczymi. Z każdej grupy awansują dwie reprezentacje.

Źródło: Świat Gwiazd