Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Legenda reprezentacji Polski nie zostawiła suchej nitki na Lewandowskim. Padły ostre słowa
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.03.2023 12:47

Legenda reprezentacji Polski nie zostawiła suchej nitki na Lewandowskim. Padły ostre słowa

Robert Lewandowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Włodzimierz Lubański w dosadny sposób zrecenzował postawę polskich piłkarzy w meczu z Albanią. Legendarny sportowiec ujawnił swoją gorzką prawdę na temat poziomu ich gry, a słów krytyki nie szczędził także kapitanowi reprezentacji Polski, Robertowi Lewandowskiemu. Co zarzucił mu Włodzimierz Lubański?

Polska wymęczyła zwycięstwo z Albanią

Reprezentacja Polski swój drugi mecz pod wodzą Fernando Santosa zakończyła kompletem punktów, jednak styl jej gry w starciu z Albanią (1:0) pozostawiał wiele do życzenia. 

Chociaż na Stadionie PGE Narodowym po tym, jak Karol Świderski strzelił gola 66. drużynie w rankingu FIFA, miała miejsce narodowa euforia, to gwiazdy polskiego futbolu mają przed sobą jeszcze wiele pracy i nie ma tylu powodów do radości.. Nie udało się bowiem zupełnie zatrzeć złego wrażenia, jakie zostało po blamażu z Czechami (3:1).  

Podobnie uważa Włodzimierz Lubański - najmłodszy strzelec bramki dla reprezentacji Polski, który aż 48 razy (przy 75 występach) wkopał piłkę w siatkę przeciwników. Te zasługi pozwalają mu na niekrepowanie wyrażanie opinii o aktualnym stanie kadry. Włodzimierz Lubański postanowił z tego prawa skorzystać. Zrobił to w niezwykle dosadny sposób. 

Poszła do Biedronki po bułki, gdy spojrzała na półkę zdębiała. Od razu chwyciła za telefon

Polska-Albania. Włodzmierz Lubański krytykuje reprezentację Polski

Włodzimierz Lubański, obserwując pojedynek z Albańczykami, dostrzegł w grze polskiej drużyny wiele mankamentów, w których prym wiódł frustrujący brak skuteczności w ataku. 

- Nie ulega wątpliwości, że styl gry musi się poprawić. Mamy kłopoty z kreowaniem sytuacji, w zawodnikach jest za mało zadziorności. Brakuje mi pojedynków jeden na jednego, rzadko wymieniamy podania na jeden kontakt. Zastanawiam się tylko czy jest to kwestia braku umiejętności, czy ostrożność i asekuracja. Z pewnością liczba okazji w ostatnim czasie jest zbyt mała- zawiedziony ocenił w rozmowie z portalem Sport TVP.

Złoty medalista z igrzysk z Monachium uważa, że w swojej analizie skoncentrował się także na kwestiach wolicjonalnych. Jak ocenia sportową reakcję Roberta Lewandowskiego i spółki a rozczarowujący blamaż z Czechami? Niestety, padły same gorzkie słowa. 

- Mnie interesowało to, jak piłkarze zachowają się po ostatnim spotkaniu. Byłem ciekawy, jaki efekt przyniosą rozmowy wewnątrz grupy, bo takie na pewno miały miejsce. Mecz z Albanią nie pokazał jakiejś sportowej złości, chęci odegrania się za to, co wydarzyło się w Pradze - wyjaśnił Włodzimierz Lubański. https://sport.goniec.pl/czechy-polska-cezary-kulesza-ostro-zrecenzowal-debiut-fernando-santosa-kk-war-250323

Polska-Albania. Włodzimierz Lubański ostro o Robercie Lewandowskim

Włodzimierz Lubański po meczu reprezentacji Polski z Albanią smutnych spostrzeżeń nie oszczędził także kapitanowi drużyny Fernando Santosa. Według 75-krotnego reprezentanta Biało-Czerwonych Robert Lewandowski nie jest w najlepszej dyspozycji. Napastnik FC Barcelony przyzwyczaił kibiców do zupełnie innej gry, jednak eliminacje do Euro 2024 nie zaczęły się dla niego najlepiej. 

- Pamiętam okresy, kiedy grał zdecydowanie lepiej. Dostosował się do poziomu gry większości kolegów. Lewandowski nie zrobi jednak wszystkiego sam. Nie będzie z niego wielkiego pożytku, jeśli nie będzie otoczony piłkarzami, którzy dadzą z siebie więcej – podsumował Włodzimierz Lubański na łamach portalu Sport TVP. Zgadzacie się z tą bezlitosną recenzją?

 

Źródło: Sport.TVP.pl