Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tomasz Adamek nie miał wątpliwości. Wysłał ostrzeżenie przed galą FAME MMA 21
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 16.05.2024 12:33

Tomasz Adamek nie miał wątpliwości. Wysłał ostrzeżenie przed galą FAME MMA 21

Tomasz Adamek
Fot. East News/Tomasz Golla

Zbliża się wielka gala FAME MMA 21, na której główną atrakcją będzie pojedynek z udziałem Tomasza Adamka. “Góral” stanie do walki z Patrykiem “Bandurą” Bandurskim i będzie to jego debiut w freak fightach. Adamek przekazał fanom swoje spostrzeżenia na temat pojedynku i zapowiedział, że jego rywala czeka bardzo trudne zadanie.

Skandal na konferencji prasowej

Tomasz Adamek był uczestnikiem konferencji prasowej w Gliwicach, na której rozpętało się prawdziwe piekło. Paweł Tyburski dał się sprowokować i zaatakował Kasjusza Życińskiego, raniąc go uderzeniami w głowę i wykluczając go z pojedynku na gali Fame MMA 21. Włodarze federacji byli wściekli i wyciągnęli konsekwencje wobec Tyburskiego, skreślając jego nazwisko z karty walk, a następnie zerwali z nim kontrakt.

Wszystkiemu przyglądał się Adamek, dla którego cała sytuacja była dość niecodzienna. 47-latek skomentował całe zajście i stwierdził, że awantura powinna zostać rozwiązana w ringu, a nie w trakcie spotkania z mediami.

Łeb mu rozciął, a ma być walka. Można było zrobić walkę podczas konferencji. Troszeczkę było to głupie. Bez walki nie ma pieniędzy, a trening był zrobiony. Myślę, że to było niepotrzebne. Można się pokłócić, poubliżać, bo tego chcą ludzie, zwłaszcza młodzi, ale zawsze powtarzam, że widowisko jest w ringu - mówił Adamek cytowany przez portal mma.pl

Tomasz Adamek w ogniu krytyki. Ekspert nie miał wątpliwości

Deklaracja Adamka

Adamek wrócił do sportów walki po dłuższej przerwie i stoczył pojedynek z Mamedem Khalidovem, który zakończył się zwycięstwem “Górala”. 47-latek zdecydował się na kolejny krok, jakim było dołączenie do organizacji FAME i już w najbliższą sobotę, kibice będą mogli zobaczyć wybitnego boksera w akcji.

Jak się okazuje, występ na gali FAME MMA 21 nie jest jedynym wydarzeniem, w którym Tomasz Adamek weźmie udział w najbliższej przyszłości. “Góral” zdradził w rozmowie z “SuperExpressem”, że jest w świetnej formie fizycznej i planuje stoczyć kolejny pojedynek, już po wakacjach.

Ja mam 47 lat i osiągnąłem więcej, niż myślałem, bo zdobyłem dwa pasy. A teraz się bawię. O tak powiem: bawię się, trenuję, dobrze jem i śpię […] Najważniejsze jest zdrowie i zawsze to powtarzam. Jeśli będzie wszystko dobrze, to po wakacjach ląduje i jedziemy. Jestem szybki a szybki Adamek jest niebezpieczny - zapowiadał “Góral”

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Adamek przerwał milczenie po awanturze przed FAME 21. “Można było zrobić walkę podczas konferencji”

Gala FAME MMA 21 - kiedy się odbędzie?

Do wielkiego wydarzenia w świecie freak fightów pozostało już naprawdę niewiele czasu. Gala FAME MMA 21 rozpocznie się w sobotę 18 maja o godzinie 19:00. Kibice będą świadkami kilku ciekawych pojedynków, jednak największa atrakcja dla fanów pojawi się dopiero pod koniec całego wydarzenia. Tomasz Adamek wystąpi w walce wieczoru, a jego przeciwnikiem będzie youtuber - Patryk “Bandura” Bandurski.

Karta walk FAME MMA 21:

 • [Boks, duże rękawice]: Tomasz Adamek vs Patryk “Bandura” Bandurski - main event
 • [Boks, duże rękawice]: Alan Kwieciński vs Michał Pasternak - co-main event
 • [K-1, małe rękawice]: Rafał “Takefun” Górniak vs Robert Pasut
 • [MMA]: Adrian Cios vs Tomasz “Strachu” Oświeciński
 • [K-1, gołe pięści]: Maciej “Kaczor BRS” Kaczmar vs Mariusz “Hejter” Słoński
  [MMA]: Grzegorz “Greg” Gancewski vs Piotr “Szeli” Szeliga
 • [K-1, małe rękawice]: Jakub “Azdus” Matowiecki vs Miłosz “Dejvi” Boras
 • [Boks]: Dominik “Kaleson” Cybulski vs Jakub “Guzik” Szymański
 • [K-1, małe rękawice]: Dominik “Mrozzo” Mrozowski vs Rafał “Młody Ninja” Sobonkiewicz
 • [Boks, K-1, MMA]: Klaudia Syguła vs Ewa Piątkowska