Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Tomasz Adamek przerwał milczenie po awanturze przed FAME 21. "Można było zrobić walkę podczas konferencji"
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 15.05.2024 19:15

Tomasz Adamek przerwał milczenie po awanturze przed FAME 21. "Można było zrobić walkę podczas konferencji"

Tomasz Adamek
Fot. KAPiF

Gala FAME MMA 21 zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek podczas konferencji z udziałem zawodników miał miejsce poważny incydent z udziałem Pawła Tyburskiego i Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Postanowił się do tego odnieść jeden z bohaterów main eventu, Tomasz Adamek.

Poważna bójka i poważne konsekwencje w stronę "Tyboriego"

W zeszły poniedziałek odbyła się konferencja przed galą FAME MMA 21. W jej trakcie, jak to często bywa, mieliśmy do czynienia z kilkoma nieprzyjemnymi momentami napięcia między zawodnikami. Najpierw Maciej "Kaczor BRS" Kaczmar, przy okazji “face to face” zaatakował z pięści Jakuba "Guzika" Szymańskiego. Później jednak miał miejsce poważny atak Pawła Tyburskiego “z buta” na Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. W efekcie z głowy tego drugiego polała się krew i już na pewno nie zawalczy w co-main evencie z Alanem Kwiecińskim. Ogłoszono już jednak walkę zastępczą i jako że Michał Pasternak miał stoczyć bój z “Tyborim”, do którego nie dojdzie, zestawiono reprezentanta “Ebe ebe” właśnie z “Alanikiem”. 

Wobec Pawła Tyburskiego wyciągnięto konsekwencje. Poza wyrzuceniem go z karty walk FAME 21, jeden z włodarzy, Michał “Boxdel” Baron zapowiedział, że będzie zabiegał o wydalenie zawodnika z federacji

Na obecną chwilę ja na pewno będę wnosił o to, żeby wyrzucić Pawła. Uważam, że ktoś musiał coś takiego powiedzieć i padło na mnie. Federacja musi przede wszystkim wyciągnąć wnioski, co tego typu zachowania mogą powodować w przyszłości - powiedział “Boxdel” w rozmowie z kanałem “KOLOSEUM”

W ten sposób Lewandowscy spędzają wolny czas. Zamieścili wyjątkowe wideo Aryna Sabalenka nie dała szans "koszmarowi" Igi Świątek. To był nokaut

Tomasz Adamek przerywa milczenie ws. awantury przed FAME 21

Do całego zajścia postanowił odnieść się Tomasz Adamek, który na najbliższej gali FAME 21 zawalczy w main evencie z Patrykiem “Bandurą” Bandurskim. “Góral” został wywołany do odpowiedzi, przy okazji rozmowy z portalem mma.pl.

Łeb mu rozciął, a ma być walka. Można było zrobić walkę podczas konferencji. Troszeczkę było to głupie. Bez walki nie ma pieniędzy, a trening był zrobiony. Myślę, że to było niepotrzebne. Można się pokłócić, poubliżać, bo tego chcą ludzie, zwłaszcza młodzi, ale zawsze powtarzam, że widowisko jest w ringu

ZOBACZ: Pilne wieści w sprawie Piotra Zielińskiego. Niepokój przed Euro 2024

Kto zawalczy na FAME 21?

Gala FAME MMA 21 odbędzie się w najbliższą sobotę w gliwickiej PreZero Arenie. Poza main eventem i co-main eventem, wystąpią m. in. Robert Pasut, Tomasz Oświeciński i Adrian Cios. Pełna karta walk, na stan dzisiejszy, prezentuje się następująco:

  • [Boks, duże rękawice]: Tomasz Adamek vs Patryk “Bandura” Bandurski - main event
  • [Boks, duże rękawice]: Alan Kwieciński vs Michał Pasternak - co-main event
  • [K-1, małe rękawice]: Rafał “Takefun” Górniak vs Robert Pasut
  • [MMA]: Adrian Cios vs Tomasz “Strachu” Oświeciński
  • [K-1, gołe pięści]: Maciej “Kaczor BRS” Kaczmar vs Mariusz “Hejter” Słoński
  • [MMA]: Grzegorz “Greg” Gancewski vs Piotr “Szeli” Szeliga
  • [K-1, małe rękawice]: Jakub “Azdus” Matowiecki vs Miłosz “Dejvi” Boras
  • [Boks]: Dominik “Kaleson” Cybulski vs Jakub “Guzik” Szymański
  • [K-1, małe rękawice]: Dominik “Mrozzo” Mrozowski vs Rafał “Młody Ninja” Sobonkiewicz
  • [Boks, K-1, MMA]: Klaudia Syguła vs Ewa Piątkowska