Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Potężna awantura przed galą FAME MMA. Polała się krew, federacja natychmiast zareagowała
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 14.05.2024 10:21

Potężna awantura przed galą FAME MMA. Polała się krew, federacja natychmiast zareagowała

FAME MMA
Fot. Screen X/thepolandnews_

Te sceny przejdą do historii polskich freak-fightów. W trakcie konferencji przed galą FAME MMA 21 doszło do skandalu z udziałem Pawła Tyburskiego, który w brutalny sposób zaatakował Kasjusza Życińskiego. Tyburski został wyprowadzony z obiektu i niewykluczone, że federacja wyciągnie wobec niego poważne konsekwencje.

Awantura na konferencji

W poniedziałkowy wieczór odbyła się oficjalna konferencja prasowa, promująca nadchodzącą galę FAME MMA 21. W spotkaniu z mediami i kibicami w obiekcie w Gliwicach wzięło udział kilku zawodników, w tym Kasjusz Życiński. Popularny “Don Kasjo” nie stroni od mocnych słów i zaczepek i tak było również w tym przypadku. Życiński skierował kilka niecenzuralnych wyzwisk w stronę Pawła Tyburskiego i wtedy rozpętało się prawdziwe piekło.

Sprowokowany Tyburski ruszył przez całą scenę w stronę Życińskiego i z dużym impetem zaatakował go kopnięciem w głowę. Zanim ochroniarze zdążyli zainterweniować “Tyburi” wyprowadził jeszcze kilka ciosów na leżącego Życińskiego. Tyburski wpadł w szał i musiał być odciągnięty przez ochroniarzy, natomiast “Don Kasjo” był w szoku i nie ukrywał swojej irytacji całym zdarzeniem. Oprócz tego Życiński doznał obrażeń głowy, a na jego czole widoczna była krew.

Żona Bartosza Kurka zachwyca na weselu Aleksandra Śliwki. Internauci oniemieli

Stanowcza reakcja włodarzy

Awantura w PreZero Arenie zszokowała wszystkich uczestników i rozwścieczyła obecnych w obiekcie włodarzy federacji. Decyzją Wojciecha Goli i Michała “Boxdela” Barona, Paweł Tyburski został wyprowadzony, a Baron w ostrych słowach zasugerował usunięcie Tyburskiego z całej federacji. Kilkadziesiąt minut później Wojciech Gola potwierdził, że “Tyburi” nie weźmie udziału w nadchodzącej gali.

Paweł Tyburski, mogę to oficjalnie powiedzieć, na pewno nie zawalczy na sobotniej gali. Są emocje, ale pewne zachowania są niedopuszczalne, a to co zrobił Paweł to było totalne przegięcie, więc na pewno nie dojdzie do walki - ogłosił Gola w rozmowie dla "Venek"

Tyburski również skomentował swoje zachowanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie stwierdził, że postąpił słusznie.

  Słuchajcie moi drodzy, nigdy nie dajcie sobie wejść na głowę. Nigdy nie pozwolę, żeby taka s***, która dostała ode mnie trzy razy w łeb, dalej wypowiadała słowa w moim kierunku. Jeżeli chcecie coś zrobić w życiu to, to zrobicie, nawet jak jest stado ochroniarzy. Nawet jak nie będę miał walczyć, to będę się uśmiechał, rano wstając i kładąc się do łóżka, bo zrobiłem najlepszą rzecz, jaką mogłem zrobić - przekonywał Tyburski

ZOBACZ TAKŻE: Kulisy z szatni po walce Szpilki. Zaskakujące sceny [WIDEO]

Kiedy odbędzie się Gala FAME MMA 21?

Występ “Don Kasjo” w trakcie gali FAME MMA 21 stoi pod znakiem zapytania, a jego stan zdrowia będzie monitorowany przez następne kilka dni. Widowisko zaplanowano na sobotę 18 maja, a Życiński miał walczyć w Co-Main Evencie z Alanem Kwiecińskim.

Prawdziwą gratką dla kibiców będzie starcie z udziałem Tomasza Adamka, który kilka miesięcy temu zszokował kibiców i wyraził chęć udziału w walkach z ramienia FAME. Legendarny polski bokser zmierzy się Patrykiem “Bandurą” Bandurskim w walce wieczoru, a pojedynek odbędzie się w formule boksu z dużymi rękawicami.