Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Młody piłkarz wprowadzony w śpiączkę. Doszło do niebezpiecznego wypadku
Karol Osiński
Karol Osiński 15.05.2024 18:49

Młody piłkarz wprowadzony w śpiączkę. Doszło do niebezpiecznego wypadku

Felix Garreta
Fot. screen YouTube@Football Talent Factory

Felix Garreta, młody hiszpański piłkarz nabawił się poważnego urazu głowy podczas jednego z meczów. Okazał się on na tyle poważny, że lekarze postanowili o wprowadzeniu go w stan śpiączki farmakologicznej. Pojawiły się nowe wieści na temat jego stanu zdrowia.

Hiszpański piłkarz nabawił się poważnego urazu głowy

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem Felixa Garrety doszło w niedzielę 12 maja w trakcie meczu jego klubu SD Amorebieta przeciwko rezerwom Villarreal. Wypożyczony z Realu Betis młodzieniec w pewnym momencie upadł na ziemię z takim impetem, że doznał bardzo poważnego urazu głowy. Został natychmiastowo zmieniony i przewieziony do szpitala. 

Nie czujemy się dobrze, nasz kolega leży w szpitalu. Życie toczy się jednak dalej. Obecnie najważniejsze dla nas jest to, by Felix wyzdrowiał - mówił po meczu trener SD Amorebiety. 

W ten sposób Lewandowscy spędzają wolny czas. Zamieścili wyjątkowe wideo

Lekarze wprowadzili Felixa Garretę w śpiączkę farmakologiczną

Lekarze zdecydowali się podjąć jedną z ostatnich decyzji, czyli wprowadzić piłkarza w stan śpiączki farmakologicznej. Jego koledzy z drużyny oraz sztab szkoleniowy przesłali mu mnóstwo życzeń powrotu do zdrowia. To samo uczynili kibice. Hiszpańskie media przekazały nowe wieści na temat stanu Felixa Garrety.

Garreta miał w ostatnich godzinach lekką poprawę swojego poważnego stanu zdrowia. Obrońca wybudził się ze śpiączki farmakologicznej i rozpoznał swoją rodzinę. Zostało to podkreślone przez "Radio Sevilla". To samo źródło dodało, że pomimo tych dobrych wieści, należy zachować szczególną ostrożność co do stanu zdrowia piłkarza - napisali dziennikarze “El Pais”.

ZOBACZ TEŻ: Justyna Żyła pokazała romantyczne zdjęcie. Tonie w objęciach narzeczonego

Kim jest Felix Garreta?

Felix Garreta to urodzony 21 kwietnia 2004 roku środkowy obrońca, który formalnie jest piłkarzem i wychowankiem Realu Betis. Obecnie przebywa na wypożyczeniu w zajmującym ostatnią pozycję w tabeli Segunda Division SD Amorebieta. 

Uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych defensorów w sewilskim klubie. W bieżącym sezonie jest podstawowym graczem hiszpańskiej ekipy z zaplecza La Liga i wystąpił w 31 meczach. Strzelił w nich cztery gole i dołożył jedną asystę.