Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Władze FAME MMA reagują na wielki skandal. Jest oficjalna kara
Karol Osiński
Karol Osiński 14.05.2024 15:33

Władze FAME MMA reagują na wielki skandal. Jest oficjalna kara

Awantura podczas konferencji FAME MMA
Fot. screen YouTube@FAME MMA

Paweł Tyburski brutalnie zaatakował Kasjusza Życińskiego podczas konferencji prasowej przed galą FAME MMA 21. Po jednym z uderzeń głowa byłego boksera została rozcięta i pociekła z niej krew. Agresor poniesie konsekwencje swojego zachowania, ale z jego winy pod znakiem zapytania stanął również występ “Don Kasjo”. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Paweł Tyburski brutalnie zaatakował Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego

Poniedziałkowa konferencja prasowa przed galą FAME MMA 21 przyniosła więcej emocji niż się spodziewano. Niestety nie wszystkie były pozytywne. Kasjusz “Don Kasjo” Życiński zaczął rzucać wulgarne słowa w kierunku Pawła Tyburskiego, po czym ten rzucił się w jego stronę, okładając go pięściami po głowie.

Były bokser wylądował na ziemi, a podnosząc się można było dostrzec rozcięcie na jego głowie, z którego leciała krew. Ochrona błyskawicznie zareagowała, odciągając agresora od Życińskiego, jednak zdążyły posypać się kolejne przekleństwa. Szybko stało się jasne, że zachowanie Tyburskiego nie ujdzie mu na sucho.

Sport to emocje, pasja i wiele więcej. Jakie umiejętności przenosimy z boiska na biurko?

FAME MMA wydało oświadczenie ws. walki "Don Kasjo"

W związku ze stanem zdrowia “Don Kasjo” jego walka z Alanem Kwiecińskim stanęła pod znakiem zapytania. Włodarze FAME MMA wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że były bokser nie zjawi się w klatce, a przeciwnikiem Kwiecińskiego będzie Michał Pasternak.

Sędzia główny zawodów, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, jednoznacznie wykluczył możliwość udziału Kasjusza Życińskiego w gali FAME 21. Władze federacji zapewnią możliwość odbycia walki „Don Kasjo” vs Alan Kwieciński na gali FAME 22.  

Przeciwnikiem Alana Kwiecińskiego na nadchodzącej gali będzie Michał Pasternak. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund po 3 minuty, w formule bokserskiej w dużych rękawicach - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Potężna awantura przed galą FAME MMA. Polała się krew, federacja natychmiast zareagowała

Znamy karę dla Pawła Tyburskiego

Paweł Tyburski nie musiał czekać długo na informację o poniesionych konsekwencjach. Władze federacji przekazały, że zawodnik został zdyskwalifikowany.

W odpowiedzi na skandaliczne zachowanie Pawła Tyburskiego podczas wczorajszej konferencji, zarząd federacji podjął decyzję o dyskwalifikacji zawodnika. Jednocześnie zapewniamy, że Michał Pasternak wystąpi na gali FAME 21. O szczegółach dotyczących nowego zestawienia poinformujemy do końca dnia.