Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szymon Marciniak stoi przed wielką szansą. Takie słowa o Polaku tuż przed finałem
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 10.07.2024 11:15

Szymon Marciniak stoi przed wielką szansą. Takie słowa o Polaku tuż przed finałem

Szymon Marciniak
Fot. East News/KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Szymon Marciniak jest jednym z kandydatów do sędziowania finału EURO 2024. Jeśliby otrzymał taką możliwość, Polak miałby odhaczony udział przy kontrolowaniu trzech decydujących o tytule starć na trzech najważniejszych imprezach (Liga Mistrzów, mundial i mistrzostwa Europy). Ostatnio o płocczaninie ciepło wypowiedziano się za granicą. Padły bardzo pochlebne słowa.

Szanse Szymona Marciniaka na sędziowanie finału EURO 2024 rosną z dnia na dzień

Szymon Marciniak sędziował dotychczas na EURO 2024 zaledwie 2 starcia. Jedno grupowe, pomiędzy Belgią a Rumunią, a także w fazie pucharowej, w którym to meczu zmierzyli się Włosi ze Szwajcarami. Polak brał udział również w ćwierćfinałowym spotkaniu Francji z Portugalią, jednak Marciniak był tam sędzią technicznym.

Ostatnio dużo mówi się o szansach polskiego arbitra na sędziowanie finału EURO 2024. Był on stawiany w gronie faworytów obok Daniele Orsato i Anthony'ego Taylora. Jak podaje Sky Sport Italia, Włoch wrócił już jednak do domu. Tym samym zakończył on swoją sędziowską karierę, co zapowiadał przed turniejem.

Włoski arbiter nie będzie sędziował finału Euro 2024. Orsato wrócił do Italii wraz ze swoimi asystentami (...) po sędziowaniu czterech meczów, z których ostatnim był ćwierćfinał Anglii ze Szwajcarią. Dlatego wraz z zakończeniem tej przygody kariera Orsato dobiega końca, jak sam mówił przed rozpoczęciem mistrzostw - przekazano

W grze pozostaje jeszcze Clement Turpin. Gdyby Francja wygrała w półfinale z Hiszpanią i awansowała do finału, moglibyśmy być już niemal pewni, że Szymon Marciniak posędziuje finał. W obliczu odpadnięcia Trójkolorowych z turnieju trzeba jednak jeszcze poczekać na ostateczną decyzję szefa sędziów UEFA Roberto Rosettiego.

Francja niczym reprezentacja Polski Michniewicza. To się musiało tak skończyć Rosjanka wypaliła o Idze Świątek. Wszystko tuż przed igrzyskami olimpijskimi

Co za słowa o Marciniaku. Hiszpanie nie mają wątpliwości

Hiszpania zagra w wielkim finale EURO 2024. Po zwycięskim starciu z Francją, z jednym z dziennikarzy porozmawiał portal WP SportoweFakty. Andres Weiss z “La Media Inglesa” w ciepłych słowach wypowiedział się o Szymonie Marciniaku i stwierdził, że chciałby, aby to on sędziował decydujący o tytule pojedynek.

To dobry sędzia. Dobrze nam się kojarzy. Jeżeli miałbym wybierać, wolimy Marciniaka. Dobrze reaguje na sytuacje na boisku, jest porządek. Może nie macie mocnej drużyny, ale za to sędziego już tak

Dziennikarz nawiązał również do sytuacji z półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Bayernem Monachium. Wtedy to Marciniak podjął decyzję o odgwizdaniu spalonego Bawarczyków, co spotkało się z protestem niemieckim kibiców. Ponadto Polak miał otrzymać reprymendę od szefa sędziów UEFA Roberto Rosettiego. Jednak zdaniem Weissa, płocczanin podjął dobrą decyzję.

ZOBACZ: Tragiczne wieści z Ekstraklasy. Nie żyje legenda klubu

Dziś poznamy drugiego finalistę EURO 2024

Reprezentacja Hiszpanii wygrała z Francją 2:1 w pierwszym półfinale EURO 2024. Dziś z kolei poznamy przeciwnika kadry Luisa de la Fuente w decydującym o tytule starciu. O 21:00 zagrają ze sobą Anglia oraz Holandia. Któraś z tych ekip zmierzy się z Hiszpanią 14 lipca na Olympiastadion w Berlinie.