Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szalony mecz i cudowne trafienie 16-latka. Znamy pierwszego finalistę Euro 2024
Michał Pokorski 09.07.2024 22:58

Szalony mecz i cudowne trafienie 16-latka. Znamy pierwszego finalistę Euro 2024

Francja - Hiszpania

Reprezentacja Hiszpanii po szalonej pierwszej połowie spotkania, pokonała Francję 2:1. Mecz był niezwykle zacięty, obfitował w ostre starcia i fenomenalne interwencje. Do historii złotymi zgłoskami zapisał się Lamine Yamal - najmłodszy strzelec bramki na Euro 2024. Kapitalne widowisko w Monachium.

Szalona pierwsza połowa półfinału Euro 2024

Premierowa odsłona spotkania bardzo pozytywnie zaskoczyła kibiców. Hiszpanie od początku dominowali w meczu, nie pozwalali rywalom nawet rozgrywać piłki. Francuzi wykorzystali jednak swoją pierwszą okazję i już w 8. minucie spotkania objęli prowadzenie. Kylian Mbappe "zabawił" się na skrzydle i wrzucił futbolówkę w pole karne. Tam kapitalnie w powietrzu zachował się Kolo Muani. 25-latek uderzył głową i pokonał Unaia Simona (1:0).

Hiszpanie byli zszokowani straconą bramką, ale szybko wrócili do gry. W 21. minucie meczu piłkę przed polem karnym dostał Lamine Yamal. 16-latek fenomenalnie dokręcił futbolówkę lewą nogą i zdobył gola turnieju (1:1). Dzięki wspaniałemu trafieniu, gracz FC Barcelony został najmłodszym strzelcem bramki w historii Euro.

La Furia Roja niczym rasowy bokser wyprowadziła drugi cios. Po zamieszaniu w polu karnym, w 25. minucie bramkę samobójczą zdobył Kounde (1:2). Ostatecznie UEFA uznała jednak gola… Daniemu Olmo. Hiszpan co prawda uderzał futbolówkę, ale rykoszet całkowicie zmienił tor lotu piłki. Przedziwna decyzja na Euro 2024.

Zbigniew Boniek nie wytrzymał i wypalił o reprezentacji Polski. Padły ostre słowa

Hiszpania pierwszym finalistą Euro 2024

W drugiej połowie oglądaliśmy zdecydowanie więcej “piłkarskich szachów”. Tempo spotkania spadło, a drużyny powoli budowały swoje ataki pozycyjne. Więcej przy piłce byli Francuzi, ale konsekwentnie bronili się Hiszpanie. Trenerzy rotowali składami swoich zespołów, próbując jeszcze ożywić obraz meczu.

Podopieczni Luisa de la Fuente inteligentnie wyczekiwali końcowego gwizdka arbitra, coraz bardziej gubili się za to Trójkolorowi. Cieniem samego siebie był Kylian Mbappe - napastnik kompletnie nie radził sobie w drugiej połowie meczu.

Francuzi spieszyli się, przez co popełniali sporo błędów. Gracze Didiera Deschampsa cały czas walczyli, ale świetnie grali Hiszpanie. Mądry futbol prezentowany przed La Furia Roja zaowocował finałem mistrzostw Europy.

Euro 2024 dobiega końca

Powoli dobiega końca Euro 2024. Na niemieckim turnieju pozostały już tylko trzy najważniejsze mecze. W drugim półfinale, w środowy wieczór Holandia zagra z Anglią. Wielki finał mistrzostw Europy już w niedzielę 14 lipca, pierwszy gwizdek o 21:00 czasu polskiego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że walkę o złoto posędziuje Szymon Marciniak.