Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek nie wytrzymał i wypalił o reprezentacji Polski. Padły ostre słowa
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.07.2024 20:08

Zbigniew Boniek nie wytrzymał i wypalił o reprezentacji Polski. Padły ostre słowa

Zbigniew Boniek
fot. East News/Piotr Molecki; East News/Rex Features

Zbigniew Boniek ostro skrytykował reprezentantów Polski. Były prezes PZPN-u zarzuca im… brak wyczucia i inteligencji. Padły gorzkie słowa, kibice są zaskoczeni postawą 68-latka. Dawny piłkarz Juventusu Turyn, zwrócił uwagę na jedną rzecz w zachowaniu Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski na Euro 2024

Reprezentacja Polski rozpoczęła Euro 2024 od porażki 1:2 z Holandią. Biało-Czerwoni zagrali wtedy bardzo dobre zawody, a o wyniku przesądziły dwa błędy w obronie. Postawa Polaków została ówcześnie doceniona, wyrazy uznania płynęły z całego świata. Dobry wynik z Holendrami rozbudził apetyty na mecz z Austriakami. 

Niestety, podopieczni Ralfa Rangnicka brutalnie rozprawili się z naszymi kadrowiczami. Podopieczni Michała Probierza przegrali 1:3 i po remisie Oranje z Francją, stracili szanse na awans. Starcie z Trójkolorowymi było jedynie pojedynkiem o “uśmiechy” i uratowanie honoru. Reprezentacja Polski po niezłej grze finalnie wywalczyła z Francuzami remis i zdobyła jeden punkt (1:1). Mistrzostwa Europy nie były dla nas udane, ale jak okazuje się z czasem, po raz kolejny mieliśmy piekielnie trudne zadanie. W naszej grupie znalazło się przecież aż dwóch półfinalistów turnieju.

Zbigniew Boniek w ostrych słowach skomentował natomiast postawę Polaków po turnieju. Były prezes PZPN-u zarzuca im… absolutny brak wyczucia.

Szymon Marciniak coraz bliżej finału Euro 2024. Jest jeden warunek

Zbigniew Boniek ostro o reprezentacji Polski

68-latek w wywiadzie dla TVP Sport brutalnie wypunktował Biało-Czerwonych. Zbigniew Boniek zwrócił uwagę na zachowanie Polaków po odpadnięciu z turnieju. Byłemu prezesowi PZPN-u nie spodobały się… zdjęcia z wakacji w mediach społecznościowych:

Muszę powiedzieć, że timing fatalny naszych piłkarzy. Byłem na kilku mistrzostwach świata, zawsze wychodziliśmy z grupy, raz żeśmy zajęli trzecie miejsce, raz chyba piąte, ósme, raz przegraliśmy w ćwierćfinale i wtedy nie było mediów społecznościowych. Ale zdjęcia bym tak szybko nie wrzucał. Nie zapominajmy, że polscy kibice jeździli za tą drużyną od A do Z wszędzie i naszych kibiców było wszędzie słychać - powiedział Boniek na kanale YouTube TVP Sport.

ZOBACZ TEŻ: Szymon Marciniak poprowadzi finał Euro 2024

Zbigniew Boniek zaleca odcięcie od mediów

Legenda polskiej piłki, poleca piłkarzom wyciszenie się w przestrzeni medialnej. Zbigniew Boniek twierdzi, że wrzucanie zdjęć z wakacji po przegranym Euro 2024 to… mało mądre zachowanie.

Wydaje mi się, że takie 3-4 dni po odpadnięciu, po takiej można powiedzieć szarzyźnie, bo tak to wyglądało, jedziesz na wakacje - bardzo dobrze, masz do tego prawo i baw się, ciesz się ze swoją żoną i możesz robić, co ci się podoba - natomiast potem wrzucanie takich zdjęć to nie jest jakiś objaw wielkiej inteligencji. Tylko o to mi chodziło - dodał 68-latek w TVP Sport.

Przed reprezentacją Polski sporo pracy

Nasi kadrowicze udali się na urlopy i wkrótce wrócą do swoich klubów. Tam czekają ich intensywne treningi i przygotowania do sezonu. Następne spotkanie Polaków już 5 września, rywalem będzie Szkocja. W ramach Ligi Narodów podopieczni Michała Probierza zmierzą się jeszcze z Portugalią i Chorwacją. Jesienne zmagania Biało-Czerwoni zakończą najprawdopodobniej meczem towarzyskim.